foto

Eva Elsnerová

  • nar. 16.11.1973 (46 let)
    Teplice, Československo

Biografie

Narodila se v Teplicích a jako malá žila v Lázních Bohdaneč a poté v Pardubicích. Do osmnácti let se jmenovala po tátovi Vaňásková, pak požádala o změnu příjmení na Elsnerová po matce. Talent zdědila po předcích z matčiny strany.

Poprvé ji napadlo, že by se mohla stát herečkou když jí bylo čtrnáct let a začala hostovat v pardubickém divadle jako zpěvačka. Při studiu gymnázia začala externě hrát a poté hostovat ve Východočeském divadle v Pardubicích. Při studiu DAMU hostovala v Národním divadle.

Po ukončení studia se stává členkou divadelního spolku Kašpar, kde stále působí. Účinkovala zde v desítkách hlavních i menších rolí. Hostovala v divadle Na Prádle, účinkovala na Letních Shakespearovských slavnostech (Marná lásky snaha, Král Lear). Příležitostně se věnuje dabingu, zpívá, tančí, hraje na klavír a flétnu.

Ve filmu na sebe poprvé upozornila rolí Sabriny ve snímku Juraje Jakubiska Post Coitum. V seriálu Ulice jsme ji mohli vidět jako advokátku Elen Mrázovou. Objevila se ve filmu Bathory, kde si zahrála Benickou. Jedná se historickou postavu, která přežila kruté krvavé události a vstupuje do děje jako služka v polovině příběhu. Během natáčení působila jako tlumočnice Franka Nera, který zde hraje uherského krále Matyáše II.

Hovoří italsky, anglicky, maturovala z ruštiny a díky babičce mluví slovensky. Divadlo pro ni znamená práci i koníček. Prodělala preeklampsii, při které jí selhaly ledviny, poté následovala dialýza třikrát týdně a nyní žije s transplantovanou ledvinou, které důvěrně říká Elizabeth.

Eva "anitae" U.

Herecká filmografie

Filmy

2008 Bathory
2004 Post Coitum
1995 Baleritron (studentský film)
Blue talk show (TV film)

TV seriály

2020 Místo zločinu Ostrava (TV seriál)
Ohrožení (E08)
Zrádci (TV seriál)
Všechno bude OK (E06)
Ze života pozůstalých (E03)
Hlavně ať se to nedozví máma (E02)
další epizody (4)
2017 Specialisté (TV seriál)
Šmírák (S02E10)
2005 Ulice (TV seriál)

Dokumentární

2013 Život s Kašparem
2004 Pre coitum filmu: Post Coitum (TV film)

Hudební videoklipy

2020 Marie Rottrová - Cesta (hudební videoklip) - a.z.

Divadelní záznam

2009 Rozmarné léto (divadelní záznam)
2006 Růže pro Algernon (divadelní záznam)
2003 Král Lear (divadelní záznam)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky