foto

Josef Čechota

  • nar. 29.1.1972 (48 let)

Biografie

Vystudoval střední průmyslovou školu oděvní v Praze. V rámci studií se účastnil soutěže „Zenit - mladý módní tvůrce" - vyhrál první místo s kolekcí „Synagoga" inspirovanou židovskou kulturou a jazzovou hudbou.

Od roku 2000 realizuje sólově komerční zakázky i umělecké projekty. Jako kostýmní výtvarník je poptáván k tvorbě kostýmů ve stovkách reklamních spotů a foto kampaní pro české i mezinárodní produkce. Tuzemské i zahraničních hudební formace a interperti spoupracují s Josefem Čechotou při realizacách videoklipů (Kanye West – "Ranaway", Deep Dish -"Dreams"). Jeho práce je také známa z desítky fashion performance, ve kterých se zaměřuje na clubovou módu a spojení kostýmu, hudby, projekce a pohybu.

V České republice je považován za specialistu na realizaci kostýmů k počítačovým hrám. Realizoval kostýmy pro komerční komunikaci značek Playstation a Nintendo. Spolupracuje s řadou významných zahraničních reklamních režisérů např: Noam Murro, Fredrik Bond, Keith Shofield, Dante Ariola, Peter Thwaits.

V roce 2009 založil občanské sdružení ART FOR LIFE, jehož cílem je prevence HIV/AIDS v České republice. Již téměř ikonickým výstupem sdružení je charitativní kalendář s osobnostmi české kultury pohledem 12-ti fotografů na dané téma. Sdružení pořádá výstavy, charitativní aukce umění a kulturní eventy. Finanční výtěžky jsou v plné výši věnovány na projekty zkvalitnění péče o HIV pacienty v České republice.

Josefcechota.cz

Kostymérská filmografie

Filmy

2019 Devil
2016 Anthropoid
2014 MY 2
2006 Grandhotel

TV seriály

2018 Haunted (TV seriál)
Stolen Gravestone (S01E06)
Alien Infection (S01E05)
Children of the Well (S01E04)
další epizody (6)
2015 Mamon (TV seriál)
Kapitola 6: Pakt (E06)
Kapitola 5: Kořeny (E05)
Kapitola 4: Děti (E04)
další epizody (6)

Hudební videoklipy

2011 Cartonnage - Don't stop (hudební videoklip)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky