foto

Edward Holcroft

  • nar. 23.6.1987 (33 let)
    Londýn, Anglie, Velká Británie

Biografie

Edward Holcroft se narodil v červnu roku 1987 ve Velké Británii (přesnější údaje nejsou zatím známy). Podle The Daily Mail je synem lorda podplukovníka Patricka Holcrofta, zástupce kraje Worcestershire, a jeho manželky Annie, ředitelky časopisu Vanity Fair.

Je sportovně nadaný, věnoval se fotbalu, tenisu, squashi, běhu, plavání i lyžování. Má zkušenosti s modelingem, hovoří francouzsky a ovládá celkem 14 různých akcentů. Zpočátku chtěl být hudebníkem (zpívá, hraje na klavír a bicí), avšak poté, co byl obsazen do divadelní hry na Oxford Brookes University, své plány přehodnotil. Získal magisterský titul v oboru herectví na University of the Arts: London a v roce 2012 dokončil postgraduální studium herectví na Central Saint Martins' Drama Centre.

Mezi léty 2005 – 2011 se objevil v několika divadelních hrách a v roce 2014 byl zařazen mezi Stars of Tomorrow, mladé britské herce, kteří mají šanci „dobýt Hollywood". Herecký start má skutečně raketový; za dva roky se podílel již na šesti televizních či filmových projektech. Filmový debut si odbyl prostřednictvím VAMPIRE ACADEMY, teen fantasy na motivy šestidílné knižní série spisovatelky Richelle Mead. Vzhledem k nízkým tržbám však zůstalo pouze u jednoho dílu. Ve filmu KINGSMAN: TAJNÁ SLUŽBA si zahrál nejzarputilejšího rivala hlavního hrdiny, poté následoval TV film LADY CHATTERLY'S LOVER a britská minisérie WOLF HALL odehrávající se za vlády Jindřicha VIII. Ztvárnil zde George Boleyna, arogantního bratra Anny, který je později obviněn z incestu a odsouzen k smrti.

Asi nejpozitivnější ohlasy zaznamenal v souvislosti s (další) britskou minisérií LONDON SPY. Mlčenlivý samotář Alex v ní potkává požitkářského Dannyho (Ben Whishaw), který s ním naváže romantický milostný vztah. Ten je však již od počátku předurčen k zániku, neboť Alex pracuje pro MI6 jako špión... Hvězdně obsazený psychologický thriller o vztahu dvou zcela odlišných světů zaznamenal úspěch jak u diváků, tak u kritiků, druhá série však – i přes naléhání BBC - nejspíše nevznikne. Sám Holcroft se ke své roli vyjádřil následovně: „It has been hard but it's a learning experience, a really enjoyable one and I feel like I am pushing myself."

Naposledy byl k vidění v nejnovější divadelní inscenaci Nebezpečných známostí, kde si zahrál po boku Dominica Westa coby mladý Chevalier Danceny. V přímém přenosu měli hru možnost zhlédnout i čeští diváci, a to prostřednictvím National Theatre Live. Ještě během letošního roku by se měl Edward objevit v americkém dramatu THE SENCE OF AN ENDING, při jehož natáčení se již podruhé setkal se svými hereckými kolegy Jimem Broadbentem a Charlotte Rampling.

V loňském roce byl často zmiňován v bulváru, neboť randil s Cressidou Bonas – modelkou, tanečnicí, herečkou a především ex-přítelkyní britského prince Harryho. Jejich vztah však vydržel jen několik měsíců.

Tereza "Allien.9" K

Herecká filmografie

Filmy

2017 Kingsman: Zlatý kruh
The Sense of an Ending
2015 Lady Chatterley's Lover (TV film)
2014 Kingsman: Tajná služba
Vampire Academy

TV seriály

2020 Hra z Anglie (TV seriál)
Epizoda 6 (E06)
Epizoda 5 (E05)
Epizoda 4 (E04)
další epizody (6)
2017 Alias Grace (TV seriál)
Episode 6 (E06)
Episode 5 (E05)
Episode 4 (E04)
další epizody (6)
Střelný prach (TV seriál)
Epizoda 1 (E01)
2015 London Spy (TV seriál)
If This Is a Lie (E05)
I Know (E04)
Blue (E03)
další epizody (5)
Wolf Hall (TV seriál)
Mistři přízraků (E06)
Nepříjemnosti (E05)
Ďábelská slina (E04)
další epizody (5)

Divadelní záznam

2015 Les Liaisons Dangereuses (divadelní záznam)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky