foto

Jonathan Davis

  • nar. 18.1.1971 (48 let)
    Bakersfield, California, USA

Biografie

Jonathan Houseman Davis (narozen 18. ledna 1971) je zpěvák multiplatinové nu-metalové kapely KoRn. Narodil se a vyrůstal v Bakersfieldu v Kalifornii, kde žil se svým otcem a nevlastní matkou. Jako dítě byl sexuálně zneužíván blízkým rodinným přítelem. Píseň "Daddy" je o tomto zneužití a o faktu, že mu to rodiče neveřili. Jeho otec, Rick Davis, se k tomu vyjádřil slovy: "Tento čin byl překvapivě spáchán ženou a s Jonem jsme se rozhodli, že její jméno se nikdy nikdo nedozví."

Jako dítě trpěl Jon astmatem a byl mnohokrát hospitalizován. Zájem o hudbu v něm probudily jeho nejoblíbenější kapely Duran Duran a The Cure. První nástroj, na který začal hrát byly bubny, později se naučil hrát na kytaru, harfu, skleněnou harmoniku a dudy.

Jon byl dvakrát ženatý a má 3 syny: Nathana, Piratea a Zeppelina. Po narození prvního syna se Jon rozhodl, že je načase skončit s alkoholem a drogami a od 22. srpna 1998 abstinuje.

Jonova herecká kariéra zatím není nijak obsáhlá. Hrál jen v měnších rolích, jako například ve filmu KRÁLOVNA PROKLETÝCH, nebo SEEING OTHER PEOPLE. Jeho prozatím největší roli - Ďábla - si zahrál ve filmu SIN-JIN SMYTH. Kromě filmových rolí se Jon samozřejmě objevuje i na hudebních DVDs, jako jsou DEUCE, WHO THEN NOW nebo WOODSTOCK 99. Zahrál si také v několika klipech kapely Limp Bizkit.

Momentálně je Jon na svém sólo turné, které končí v polovině prosince 2007. V pauzách mezi koncerty pracuje na scénáři OBLIVION, což označuje jako "temnou operu o konci světa". Začátkem roku 2008 vyrazí společně s KoRn na další turné, na kterém opět nezapomenou navštívit Českou republiku, tentokrát 19. 2. 2008 v Ostravě.

KoRniky

Herecká filmografie

Skladatelská filmografie

Filmy

2017 American Satan
2013 Filosofové
2002 Královna prokletých

Hudební videoklipy

2003 Korn - Did My Time (hudební videoklip)

Host

TV pořady

2003 MTV Icon: Metallica (TV pořad)
2002 Kountdown to Korn (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(22)