foto

Sam Bottoms

  • nar. 17.10.1955
    Santa Barbara, California, USA
  • zem. 16.12.2008 (53 let)
    Los Angeles, California, USA

Biografie

Sam Bottoms byl americký herec a producent. Narodil se v Santa Barbaře v Kalifornii jako třetí syn Jamese "Buda" a Betty Bottomsových. Oba jeho rodiče ho přežili. Byl také bratrem herců Timothy Bottomse (1951), Josepha Bottomse (1954) a Bena Bottomse (1960).

Když bylo Samovi 16 let, objevil se ve snímku THE LAST PICTURE SHOW (1971), ve kterém si zahrál jednu z hlavních rolí jeho starší bratr Timothy. Musel předtím podstoupit menší kamerové zkoušky a nakonec dostal od režiséra Petera Bogdanoviche roli mentálně zaostalého Billyho, kterému Timothy ve filmu neustále obrací čepici kšiltem směrem dozadu. Jeho postava neřekne za celou dobu jediné slovo, ale tato role výrazně přispěla k dalšímu rozvoji Samovy kariéry.

O pět let později se opět zviditelnil po boku Clinta Eastwooda ve filmu THE OUTLAW JOSEY WALES. Pravděpodobně nejznámější roli ztvárnil v opusu dvacátého století od Francise Forda Coppoly - APOCALYPSE NOW! (1979). Zahrál si mladého surfaře Lance Johnsona, opraváře námořníckých děl, který přebýval s ostatní posádkou na lodi. Podle autora Petera Biskinda prý chytil parazita jménem Měchovec během chaotické produkce na Filipínách a tento červ mu "poničil játra".

Jeho další zajímavé role zahrnují učást ve filmu SEABISCUIT (2003) vedle Tobeyho Maquira, Jeffa Bridgese a Chrise Coopera a společne si zahrál s britsko činsko-singapurskou hereckou hvězdou Ava Lyn Koh v lesbicko-vražedném thrilleru TRUE FILES (2002) jako Shanghai Lily.

Sam Bottoms má dvě dcery - Io a Claru, z nichž Io je také herečkou. Zemřel 16.12.2008 ve věku třiapadesáti let kvůli nádoru na mozku.

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky