foto

Milan Ligač

Biografie

Milan Ligač se narodil roku 1992 v Olomouckém kraji. Pochází z pěti sourozenců (dvě sestry, dva bratři) a je druhý nejstarší. Studoval základní školu v Kojetíně, kde také poté vystudoval gymnázium. Již od dětství se věnoval divadelním činnostem, vypomáhal v divadle v Kojetíně, na různých dětských akcích kde moderoval. Mimoto hrával dlouhá léta fotbal. 

V roce 2011 si zahrál ve studentském filmu Kojetínský horor, kde ztvárnil hlavního hrdinu po boku Hanky Svačinové, Jiřího Šírka a dalších. Horor měl v okrese velký úspěch a mnohokrát byl promítán v letním kině. Velký přelom u Milana nastal, když v 18 letech získal nabídku na hlavní roli v divadelní hře Woodyho Alana Zahraj to znovu, Same. Milan se rozhodl zanechat fotbalovou kariéru a věnovat se dále pouze té divadelní.

Po maturitě na gymnáziu v Kojetíně šel Milan studovat Mezinárodní konzervatoř v Praze odkud po dvou letech přešel na Pražskou konzervatoř na hudebně - dramatický obor. Přestěhoval se do Prahy a začal se podílet na spoustě divadelních her po boku velkých hvězd v různých divadlech v Čechách mezi ně patří například: Divadlo Minaret, Divadlo D21, Městské divadlo Mladá Boleslav, Divadlo Perštýn, Divadlo na Rejdišti a v Národním divadle, kde hostuje ve hře Ze života hmyzu.

KajusaK

Herecká filmografie

Filmy

2017 Monstrum (TV film)
2016 Zločin v Polné (TV film)

TV seriály

2019 Specialisté (TV seriál)
Dívka v parku (S03E35)
2018 Co by kdyby? (TV seriál)
Totální neviditelnost (E04)
Absolutní upřímnost (E03)
Naprosto zastaveno (E02)
další epizody (4)
Modrý kód (TV seriál)
Tři rány (S03E08)
Stín z minulosti (S03E07)
2017 Modrý kód (TV seriál)
Úlovek (S02E25)

Dokumentární

2018 Poslední slovo Charlotty Garrigue Masarykové (TV film)

Režijní filmografie

Scenáristická filmografie

Producentská filmografie