foto

Hannah Taylor-Gordon

  • nar. 6.3.1987 (33 let)
    Londýn, Anglie, Velká Británie

Biografie

Hannah Taylor-Gordon je dvaadvacetiletá britská herečka. V současnosti je považována za jedno z vycházejících sluncí britského filmového nebe.

Hannah se narodila 6. března 1987 v Londýně jako prvorozená ze sedmi dětí Andrew Gordona a Claire Gordon. Svou hereckou kariéru nastartovala již ve svých čtyřech letech, kdy si zahrála v britské televizní sérii CASUALTY. Brány světového filmu se jí otevřely a Hannah si v roce 1993 zahrála svou první velkou roli v celovečerním dramatu DŮM DUCHŮ po boku Meryl Streep či Jeremy Ironse.

Studovala historii umění a také italštinu na University College v Londýně. V současnosti studuje také herectví na Filmovém a Divadelním Institutu Lee Strasberga v New Yorku (Lee Strasberg Theatre and Film Institute).

Hannah je zřejmě nejvíce známá pro roli Anne Frankové ve filmu DENÍK ANNE FRANKOVÉ z roku 2001, kde si zahrála po boku Blendy Blethyn či Bena Kingsleyho. Za tuto roli byla také nominována na Zlatý Glóbus a cenu Emmy. Mezi další nejznámější patří role ve filmech MANSFIELDSKÉ SÍDLO, SECRET PASSAGE, ZMIJE V HRSTI, či v silném dramatu FINE ART OF LOVE : MINE HA-HA, což je také její zatím poslední role v celovečerním filmu.

Lukáš "saaaky" Koutný

Herecká filmografie