foto

John Callen

Biografie

Narodil se 4. listopadu roku 1946 v jihovýchodním Londýně a navštěvoval gymnázium v Blackheath. Když mu bylo 16 let, odstěhoval se s rodinou na Nový Zéland. Zde studoval další rok a poté zkoušel uměleckou školu, avšak dostal práci coby copywriter pro rozhlasovou stanici, přitom měl bokovku jako žurnalista a působil v amatérském divadle, jehož prostřednictvím se dostal k dabingu.

Zatímco John dělal dabing, setkával se postupně s profesionálními herci. Zkoušel konkurz na produkci rozhlasového dramatu. Posléze si ho vyhlédl jeden z předních novozélandských divadelních režisérů - Mervyn Thompson, který mu nabídl smlouvu s Downstage Theater, první profesionální divadelní společností na Novém Zélandu.

Začal dostávat menší televizní role, uplatňoval své novinářské schopnosti, režíroval, pokračoval v divadelní činnosti a také prorazil do komerčního světa. Podílel se na více než 100 scénických dílech, 24 seriálech, na stovkách rozhlasových hrách, několika reklamních spotech a nadaboval tisíce postav - včetně 150 dokumentů.

V posledních letech zrežíroval SHORTLAND STREET, asi 50 reklam, několik dokumentů a sérii KIWI. Také pracoval jako lektor herectví a mediální výchovy. Žije v Aucklandu a je ženatý s reportérkou Judi Callenovou.

Byl dosazen do role Oina ve velmi očekávaném filmu HOBIT.

Ondřej "Waca" Vacek

Herecká filmografie

Host

TV pořady

2007 Rencontres de cinéma (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky