foto

John Callen

  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Narodil se 4. listopadu roku 1946 v jihovýchodním Londýně a navštěvoval gymnázium v Blackheath. Když mu bylo 16 let, odstěhoval se s rodinou na Nový Zéland. Zde studoval další rok a poté zkoušel uměleckou školu, avšak dostal práci coby copywriter pro rozhlasovou stanici, přitom měl bokovku jako žurnalista a působil v amatérském divadle, jehož prostřednictvím se dostal k dabingu.

Zatímco John dělal dabing, setkával se postupně s profesionálními herci. Zkoušel konkurz na produkci rozhlasového dramatu. Posléze si ho vyhlédl jeden z předních novozélandských divadelních režisérů - Mervyn Thompson, který mu nabídl smlouvu s Downstage Theater, první profesionální divadelní společností na Novém Zélandu.

Začal dostávat menší televizní role, uplatňoval své novinářské schopnosti, režíroval, pokračoval v divadelní činnosti a také prorazil do komerčního světa. Podílel se na více než 100 scénických dílech, 24 seriálech, na stovkách rozhlasových hrách, několika reklamních spotech a nadaboval tisíce postav - včetně 150 dokumentů.

V posledních letech zrežíroval SHORTLAND STREET, asi 50 reklam, několik dokumentů a sérii KIWI. Také pracoval jako lektor herectví a mediální výchovy. Žije v Aucklandu a je ženatý s reportérkou Judi Callenovou.

Byl dosazen do role Oina ve velmi očekávaném filmu HOBIT.

Ondřej "Waca" Vacek

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace