foto

Bill Wallace

  • nar. 1.12.1945 (75 let)
    Portland, Indiana, USA

Biografie

Herec, trenér a bojový umělec William "Bill" Louis Wallace je mistr světa v profesionálním Karate a šestinásobný šampión v Kickboxu. Od střední školy cvičil v zápase a od roku 1966 studoval Judo, byl ovšem nucen přerušit činnost kvůli zranění pravého kolena. Od té doby se zaměřoval výhradně na kopy levou nohou. Od roku 1967 sloužil u amerického letectva a začal studovat Shorin-ryu karate a brzy začíná vyhrávat první full-contact turnaje. 178 cm vysoký Bill získává přezdívku Superfoot, jelikož jeho kop levou nohou má rychlost kolem 100km/h. Závodil s takou elitou jakou byli Bruce Lee, Chuck Norris, Joe Lewis, nebo Skipper Mullins.Wallace debutoval jako kickboxer v roce 1972 a svými výkony rychle přilákal pozornost celého světa a na naléhání svého přítele Chucka Norrise se Bill objevil i v několika filmech.

Wallace studoval na Univerzitě Ball State a získal bakalářský titul roku 1971 z tělesné výchovy. V roce 1976 si udělal magisterský titul z Kineziologie na Memphis State Univerzitě. Neporažený Wallace vyhrál 23 po sobě jdoucích profi soubojů mezi roky 1974 až 1980, i když během bojového turnaje utrpěl ztrátu jednoho varlete. Wallace praktikoval rovněž wrestling a vzpírání. Je autorem několika vysokoškolských učebnic o karate a kineziologii a vyučuje semináře po celých Spojených státech i v zahraničí. Byl zvolen magazínem Black Belt do síně slávy roku 1973 jako nejlepší karatista a znovu v roce 1978 jako Muž roku.

Zahrál si ve filmech s taekwondistou Bobby Kimem, Chuckem Norrisem, Cameron Mitchellovou, Johnem Belushim, Jackie Chanem i s Mickey Rourkem. Bill Wallace byl i osobní trenér a blízký přítel Elvise Presleyho.

Grand "Epistemolog" Master

Herecká filmografie

Host

TV pořady

1993 UFC 1: Beginning (TV pořad)
1975 Midi-Première (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky