foto

Chris Miller

  • nar. 20.1.1968 (51 let)

Biografie

Chris Miller režíroval jako svůj debut třetí pokračování nejúspěšnější animované série v historii – Shreka třetího studia DreamWorks Animation. Pro toto studio začal Miller pracovat v roce 1998 jako výtvarník na první animované komedii Mravenec Z. Dále pracoval na oskarovém hitu Shrek, kde mimojiné propůjčil hlas kouzelnému zrcadlu a postavě staříka Gepetta. Na druhém díle Shreka už pracoval jako šéf příběhu. Kromě hlasů ve Shrekovi skvěle namluvil tučňáka Kowalskiho v Madagaskaru.

Miller vystudoval obor animace na kalifornském Institutu umění. Dlouhodobě spolupracuje s tanečním divadlem Helios Dance Theater, pro které vymýšlí scény, filmy a projekce pro různé příležitosti. Pracoval na velkém množství filmů, reklam, videí a internetových projektů, včetně krátkého filmu pro Stevena Spielberga s názvem “Steven’s Dream.” Vymyslel reklamy pro společnosti Coca-Cola, Canon, The Comedy Channel a FILA, za kterou získal cenu Clio Award pro nejlepší animovanou reklamu. Miller produkoval několik nezávislých animovaných projektů, které byly vysílány na MTV a festivalech v Severní Americe a Evropě.

Zdroj: Bontonfilm

Herecká filmografie

Režijní filmografie

Scenáristická filmografie

Filmy

2007 Shrek Třetí

Fanoušci tvůrce

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace