foto

Darina Ničová

  • nar. 6.2.1981 (38 let)
    Praha, Československo

Biografie

Darina Ničová je herečka a spisovatelka. Vystudovala Tvůrčí psaní u Jiřího Stránského na Škvoreckého Literární akademii, kterou absolvovala v roce 2006; a herectví na VOŠ herecké u Niny Divíškové, Pavla Kheka a Radima Vizváry (absolutorium 2009). Ke konci studií natočila pro píseckou FAMO krátký studentský film A Dinner Party, kde ztvárnila hlavní ženskou roli v angličtině. Ve stejném roce se objevila v seriálu Kriminálka Anděl II, kde představovala zavražděnou starostku Miladu Burianovou v epizodě Vesnická balada. Po studiích nastoupila do angažmá divadla Úsměv, zájezdové scény s intenzivní tvorbou pro dětské publikum.

V rámci filmového a televizního herectví spolupracovala s režiséry Karlem Janákem, Jiřím Chlumským (Kriminálka Anděl, 2009) nebo Alicí Nellis (Sedmero krkavců, 2014). Po návratu z cest po Africe, Asii a Americe vydala dvoudílný cestopis Poselství slaměného klobouku (2014 a 2015), který také uvedla jako scénické čtení v Divadle v Dlouhé, Divadle Lávka a Divadle v Řeznické.

Objevila se též ve filmu Das Geheimnis der Hebamme v roli mladé vdovy Uty Schödel. Pro Českou televizi nadabovala několik dílů německého detektivního seriálu Tlusťoch (2015).

Koncem roku 2015 vydala též autobiografickou sbírku humorných povídek Figurkiáda.

DarinaNicova.com

Herecká filmografie

Filmy

2016 Das Geheimnis der Hebamme (TV film)
2015 Sedmero krkavců

TV seriály

2018 Modrý kód (TV seriál)
Moudřejší ustoupí (S02E59)
Specialisté (TV seriál)
Na vlastní pěst (S03E01)
2010 Kriminálka Anděl (TV seriál)
Vesnická balada (S02E09)
2005 Ulice (TV seriál)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace