Reklama

Reklama

Monika Švábová

Monika Švábová

nar. 10.03.1946 (78 let)
Praha, Československo

Biografie (1)

Herečka Monika Švábová je již několik desetiletí spojena s Plzní, pochází ale z Prahy. Narodila se v rodině uznávaného malíře a grafika Jaroslava Švába (1906-1999). Na základní škola navštěvovala Monika Švábová taneční přípravku Národního divadla a pokoušela se o studium na Taneční konzervatoři, kam ale nebyla přijata. Ke studiu herectví se nakonec dostala po maturitě, kdy krátce hostovala v Divadle na Vinohradech a pak vystudovala na DAMU (1968). V době studií… (více)

Zajímavosti (3)

Blízko od sebe (2013)

Nejmladší z rodu Hamrů (1975)

  • Libuše Havelková a Jaroslav Satoranský se v hodně podobných rolích setkali o čtyři roky později v seriálu Inženýrská odysea (od r. 1979). Havelková tu hrála Annu Smetanovou, vychovatelku v dětském domově. Satoranský jako ing. Zbyněk Kořínek ji oslovoval „teto“ a jako odložené dítě k ní měl prakticky mateřský vztah. Také teta Anna v závěru seriálu zemřela a byla příčinou rozpadu vztahu Kořínka s jeho přítelkyní Veronikou Dočkalovou (Monika Švábová). (Robbi)

Pavel Šváb

  • Byl český grafik/typograf, hudebník, zpěvák a divadelní režisér. Narodil se v rodině malíře a grafika Jaroslava Švába (1906–1999). Vystudoval architekturu a scénografii. Měl dvě sestry – herečku Moniku Švábovou a fotografku Zuzanu Kovaříkovou–Švábovou (*1944). (sator)

Galerie (20)

Reklama

Herečka

Reklama

Reklama