foto

Roger Waters

  • nar. 6.9.1943 (75 let)
    Cambridge, Cambridgeshire, Anglie, Velká Británie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Roger Waters se narodil 6.9.1943, v Great Bookham, Surrey, v Anglii. Když mu bylo pět měsíců, jeho otec, učitel, změnil názor na svůj pacifismus, přidal se k armádě a v první akci padl. Fakt, že otce nikdy nepoznal, ovlivnil Waterse jak v životě, tak ve tvorbě. 

Nejvýraznější úspěchy Waters zaznamenal jako člen dnes již legendární prog-rockové kapely Pink Floyd, jejichž alba Dark Side Of The Moon, Wish You Were Here, nebo The Wall se setkala s rekordním úspěchem. K posledně zmiňovanému koncepčnímu dvojalbu vytvořil ve spolupráci s výtvarníkem Gerry Scarfem, a režisérem Alanem Parkerem hudební, napůl animovaný film. Waters sám s ním velmi spokojený nebyl, nicméně především jeho animované části jsou opět dodnes řazené mezi legendy. Po rozpadu kapely se dal Waters na sólovou tvorbu. Nahrál několik sólových desek, pracoval ale také na filmové hudbě, například k animovanému filmu WHEN THE WIND BLOWS, čímž se tématicky vrátil k tvorbě ze začátků kapely Pink Floyd, se kterou nahrál soundtrack k několika filmům, např. Antonioniho ZABRISKIE POINT. 

V roce 1990 se Waters vrátil ke svému životnímu dílu, The Wall, a v Berlíně na Postdamer Platz zorganizoval monstrózní show, dodnes druhý největší koncert na světě. Živě na něm bylo přes 400 000 diváků, a v přímém přenose koncert sledovalo dalších 500 milionů diváků. V roce 2014 potom uvedl v kinech The Wall v novém rozměru, kombinaci dokumentárního filmu se záznamem z koncertu, teď již technicky velmi vychytaného, s použitím digitálních animací a 150 metrů dlouhého jeviště. Film je zčásti pojatý jako road movie, kde se Waters mimo jiné jede podívat na hroby svého otce i dědečka, objeví se tam jeho dva synové Jack a Harry a dcera India. 

V roce 1996 byl Waters s kapelou Pink Floyd uveden do Rock'n'rollové síně slávy.

Slečna "Heroine" Moudrá

Skladatelská filmografie

Scenáristická filmografie

Filmy

1983 Pink Floyd: The Final Cut

Dokumentární

2014 Roger Waters: The Wall

Režijní filmografie

Dokumentární

2014 Roger Waters: The Wall
1990 The Wall: Live in Berlin (koncert)

Fanoušci tvůrce

<< 21-40 >>
všichni fanoušci
(139)
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace