foto

Michelle Jenner

  • nar. 14.9.1986 (31 let)
    Barcelona, Cataluña, Španělsko
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Filmová, seriálová a divadelní herečka, zpěvačka, dablérka, modelka, jedna z nejkrásnějších mladých žen ve Španělsku a postavička z počítačové hry Sims 2 – to vše je Michelle Jenner. Tato půvabná španělská kráska se narodila 14. 9. 1986 v katalánské metropoli Barcelona. Jak již však celé její jméno - Michelle Jenner Husson - napovídá, její rodinné kořeny se nenachází ve Španělsku. Její maminka je francouzská herečka a tanečnice a její otec je španělský herec Miguel Ángel Jenner, jehož rodiče však pochází z Anglie a který se především proslavil dabováním.

Dabování se věnuje i Michelle, a to již od svých šesti let. Ve Španělsku jsou všechny zahraniční filmy před vstupem do kin automaticky dabovány. Do španělštiny Michelle namluvila například postavu Hermiony v prvních čtyřech dílech Harryho Pottera, lvici Kiary v pohádce Lví král 2 a malého Džošua v Oskarovém filmu Život je krásný. Jako další úspěch ve světě dabingu si může Michelle připsat i dabování počítačových her, v jedné z nichž (Sims 2) Michelle Jenner dokonce propůjčila jedné postavičce svou postavu. Jelikož se Michelle narodila v Barceloně, kde vedle španělštiny je oficiálním jazykem také katalánština, tak další jazyk, do kterého Michelle Jenner dabuje, je právě katalánština.

Její herecká kariéra začala ještě mnohem dříve, než její kariéra v dabingu. Již v jejich dvou letech jí její maminka vodila na castingy. Ve svém volném čase navštěvovala hodiny herectví, zpěvu a tance. Později začala studovat divadlo, zpěv a tanec na škole Company & Company. Své studium však již po prvním roce přerušila, jelikož dostala nabídku na roli v seriálu LOS HOMBRES DE PACO (Pacovo mužstvo). Dále během své zatím krátké kariéry si již stihla zahrát v několika celovečerních a krátkometrážních filmech. Poslední film z roku 2011, ve kterém si zahrála jednu z hlavních rolí, byl NO TENGAS MIEDO (Neměj strach). V květnu stejného roku zároveň potvrdila, že bude hrát hlavní roli v historickém televizním seriálu ISABELA (Isabela) o životě katolické královny Isabely Kastilské. Natáčení by mělo začít na začátku roku 2012.

Vedle své profesionální kariéry herečky však také Michelle propůjčila své jméno a tvář různým nadacím a neziskovým organizacím. Na příklad jsou jimi nadace ANAA (Národní asociace přátel zvířat), nadace Cadete (organizace pomáhající hendikepovaným dětem), organizace SOS a jiné.

Michal "Estrecha" Střecha

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace