foto

Gastón Pauls

  • nar. 17.1.1972 (48 let)
    Buenos Aires, Argentina

Biografie

Gastón Pauls je vegetarián, televizní moderátor, producent, hvězda telenovely pro teenagery z 90. let a především argentinský herec, který získal mezinárodní věhlas díky snímku režiséra Bielinského Devět královen (2000).

Gastón pochází z umělecké rodiny, jeho matka byla malířkou, otec filmovým producentem a prarodiče z otcovy strany byli oba tanečníci. V oblasti filmu působí i jeho sourozenci, a to buď jako herci nebo producenti. V takovém prostředí bylo o dalším směřování talentovaného mladíka brzy rozhodnuto. Doma v Argentině se stal slavným díky roli v Alejandra v komediálním seriálu pro mládež Montaña Rusa (od r. 1994), to mu bylo dvaadvacet let.

Jeho kariéra se dále rozvíjela na poli filmové i televizní tvorby a o šest let později dostal životní nabídku od režiséra Fabiána Bielinského. Mohl tak zazářit v úspěšném filmu Devět královen, kde si zahrál postavu Juana, za kterou získal cenu na festivalu v Biarritz. Po tomto úspěchu však místo rozletu do světa zůstal doma v Argentině a vrátil se k práci v televizi, svou pozornost rozdělil mezi herectví a roli producenta. Do světa velkého filmu nicméně nakouknul ještě jednou, a to v roce 2008 ve filmu Che Guevara: Partyzánská válka, kde se ujal role kontroverzního malíře a revolucionáře Ciro Bustose.

Gastón Pauls byl ve dvouletém vztahu s argentinskou herečkou Nancy Dupláa v době, kdy spolu hráli v seriálu Montaña Rusa. Mezi lety 2007–2014 pak jeho přítelkyní byla další argentinská herečka Agustina Cherri. S tou má dvě děti, dceru Munu (*2009) a syna Nila (*2011).

Michal "PhillM." Marek

Režijní filmografie

TV seriály

2008 Todos contra Juan (TV seriál)