foto

Agnieszka Grochowska

  • nar. 31.12.1979 (37 let)
    Varšava, Polsko
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Jedna z nejtalentovanějších polských hereček a dabérek své generace, známá hlavně díky filmům PREGI (Šrámy - psychologické drama) 2004, nebo romantické komedii TYLKO MNIE KOCHAJ (Jen mě miluješ 2006).

Agnieszka se narodila 31. prosince 1979 ve Varšavě. S přihlédnutím k hlavní roli v divadelní hře Beatryks Cenci (2001) v roce 2002 vystudovala Divadelní akademii ve Varšavě. Agnieszka se objevila v mnoha divadelních hrách například v Mewie s Krystynou Jandy, v Amadeuszu společně s Zbigniewowem Zapasiewiczowiem nebo ve hrách Sluha dvou pánů, The Seagull a ples Orla.

Před kamerou jsme ji mohli poprvé vidět v seriálu NA DOBRE I NA ZLE (1999), kde hrála jen malou vedlejší roli. První větší úspěch nečekal dlouho a v roce 2003 si zahrála jednu z hlavních rolí v polském seriálu LOST, který režíroval Andrew Kostenki. Skutečný průlom však byla role ve filmu ŠRÁMY, kde se objevila po boku Michala Zebrowského a za kterou byla nominována na polskou cenu diváků.

Agnieszka je provdána za polského herce a režiséra Dariusze Gajewského, se kterým se seznámila při natáčení filmu ALARM (2002). Momentálně patří mezi nejuznávanější polské herečky.

Filip "Fildas" Hrubeš

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace