foto

Mimsy Farmer

  • nar. 28.2.1945 (74 let)
    Chicago, Illinois, USA

Biografie

Mimsy se začala věnovat herectví v 16 letech. Tehdy si jí všiml jeden z agentů a nabídl jí menší roli ve filmu SPENCER´S MOUNTAIN (1963), kterou Mimsy přijala. Po této první herecké příležitosti začala Mimsy po ukončení studia chodit na hodiny herectví a získala několik dalších vedlejších rolí. Poté, co strávila rok v Kanadě prací v nemocnici, se vrátila do USA, přestěhovala se do Los Angeles a brzy poté byla obsazena do akčního dramatu Davida Hallera THE WILD RACERS (1968). Díky roli v tomto filmu poprvé zavítala do Evropy a navštívila několik evropskýách zemí včetně Anglie, kde navštívila svého bratra, který je učitelem matematiky na jedné londýnské univerzitě.

Poté, co dokončila natáčení romantického dramatu MORE (1969), se Mimsy rozhodla udělat si prázdniny v Itálii, kde se seznámila se svým budoucím manželem, kterým byl scénárista Vincenzo Cerami. Vincenzo chtěl pro ni napsat roli v připravovaném filmu, ale vedení společsnoti s ním jako se scénáristou rozvázalo smlouvu a Mimsy do filmu obsazena nebyla. Po nějakém čase stráveném v Itálii se Mimsy rozhodla usadit a pokračovat zde v herecké kariéře.

Poprvé se Mimsy stala mezinárodní hvězdou v roce 1971, kdy ji režisér Dario Argento obsadil do mysteriózního thrilleru FOUR FLIES ON GREY VELVET, kde byl jejím hereckým partnerem Michael Brandon. Po úspěchu tohoto filmu Mimsy díky přicházejícím hereckým nabídkám nadále zůstala v Itálii a objevila se v několika dalších dramatech, jako například MISTR A MARKÉTKA, DVA MUŽI VE MĚSTĚ nebo ALONZANFÁN. V roce 1979 ji režisér Ruggero Deodato obsadil do svého snímku AFÉRA CONCORD, ve kterém hraje letušku Jean, jedinou přeživší ze zmizelého Concordu, a v roce 1981 si zahrála novinářku Jill Treversovou, vyšetřující v malé anglické vesnici sérii záhadných úmrtí v hororu ČERNÁ KOČKA, který režíroval Lucio Fulci.

V roce 1970 se v Itálii jejím prvním manželem stal již zmíněný Vincenzo Ceramici, se kterým má Mimsy dceru Aishu. Manželé se ale v roce 1986 rozvedli a Mimsy se s dcerou usadila v Itálii, kde Mimsy rovněž natočila několik francouzsky mluvených filmů – jak se ukázalo, pro Mimsy byla francouzština snadnějším jazykem než italština. V roce 1989 se jejím druhým manželem stal sochař Francois Poirier, se kterým žije doposud a má s ním rovněž jedno dítě. Mimsy žije nadále ve Francii, ale herectví se již nevěnuje. Od roku 1992 pracuje – stejně jako její manžel – jako sochařka pro divadla a opery ve Francii a Itálii. Vytvářela ale také sochy pro filmy jako TRÓJA, KARLÍK A TOVÁRNA NA ČOKOLÁDU, MARIE ANTOINETTA, PĚT DĚTÍ A TO nebo ZLATÝ KOMPAS.

ČSFD.cz

Herecká filmografie

Host

TV pořady

1975 Les rendez-vous du dimanche (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace