foto

Martina Vrbová

  • nar. 23.11.1971 (48 let)
    Praha, Československo

Biografie

Martina Vrbová se narodila 23. listopadu 1971 v Praha. Diváci České televize ji znají a pamatují si jí jako jednu z posledních televizních uvaděček. Televizním programem nás provázela až do Silvestra 2005, kdy Česká televize pozice hlasatelů zrušila.

Martina Vrbová vyrůstala díky otcově práci několik let v Bolívii. Na pražské Státní konzervatoři vystudovala hru na klasickou kytaru, ve studiích pokračovala ve Španělsku na Královské konzervatoři v Madridu, kde dále studovala i španělštinu. Na televizní obrazovku poprvé vstoupila jako moderátorka vědomostní soutěže Waku Waku pod jménem Martina Hegel ve španělské státní televizi.

V České televizi začínala jako programová hlasatelka, dále zde působila jako moderátorka a scenáristka řady pořadů: Country Express Praha–Nashville s Jiřím Brabcem, Obrazovka ČT, Volejte učiteli s Alešem Cibulkou, Sama doma ve dvojici s Ester Janečkovou, RETRO (2008–), 13. komnata (např. díly 13. komnata Anny Šiškové, 13. komnata Alexandra Hemaly, 13. komnata Tomio Okamury) a další. Kromě moderování v televizi moderuje i rozhlasové pořady: Noční linka (živý pořad v ČRo), Sedmý světadíl (pořad o cestování v ČRo Leonardo), Hudební návraty, Kukátko, Toulavý mikrofon a další.

Jako mediální patronka Dětského krizového centra uvádí Martina Vrbová každoroční květnovou akci Darujte sebe v Praze na Letné.

V březnu 2006 se v Austrálii vdala za známého investigativního novináře a  reportéra České televize Jiřího Hynka. Martina Vrbová roky nemohla otěhotnět, podstoupila opakované pokusy o umělé oplodnění. S manželem se nakonec rozhodli pro adopci. Půl roku poté, co získali vytouženou holčičku, se Martině podařilo otěhotnět. Martina má dvě dcery.

subic

Host

Dokumentární

2019 Smetanova Litomyšl 2019 (koncert) - mod.

TV pořady

2019 Adventní koncerty České televize 2019 (TV pořad)
2011 Zahrada pod lupou (TV pořad)
2009 Devatero řemesel (TV pořad)
Jeden společný svět (TV pořad)
2008 Retro (TV pořad)
1998 Sama doma (TV pořad)
1990 Country Express Praha - Nashville (TV pořad)

Herecká filmografie