foto

Martina Vrbová

  • nar. 23.11.1971 (47 let)
    Praha, Československo

Biografie

Martina Vrbová se narodila 23. listopadu 1971 v Praha. Diváci České televize ji znají a pamatují si jí jako jednu z posledních televizních uvaděček. Televizním programem nás provázela až do Silvestra 2005, kdy Česká televize pozice hlasatelů zrušila.

Martina Vrbová vyrůstala díky otcově práci několik let v Bolívii. Na pražské Státní konzervatoři vystudovala hru na klasickou kytaru, ve studiích pokračovala ve Španělsku na Královské konzervatoři v Madridu, kde dále studovala i španělštinu. Na televizní obrazovku poprvé vstoupila jako moderátorka vědomostní soutěže Waku Waku pod jménem Martina Hegel ve španělské státní televizi.

V České televizi začínala jako programová hlasatelka, dále zde působila jako moderátorka a scenáristka řady pořadů: Country Express Praha–Nashville s Jiřím Brabcem, Obrazovka ČT, Volejte učiteli s Alešem Cibulkou, Sama doma ve dvojici s Ester Janečkovou, RETRO (2008–), 13. komnata (např. díly 13. komnata Anny Šiškové, 13. komnata Alexandra Hemaly, 13. komnata Tomio Okamury) a další. Kromě moderování v televizi moderuje i rozhlasové pořady: Noční linka (živý pořad v ČRo), Sedmý světadíl (pořad o cestování v ČRo Leonardo), Hudební návraty, Kukátko, Toulavý mikrofon a další.

Jako mediální patronka Dětského krizového centra uvádí Martina Vrbová každoroční květnovou akci Darujte sebe v Praze na Letné.

V březnu 2006 se v Austrálii vdala za známého investigativního novináře a  reportéra České televize Jiřího Hynka. Martina Vrbová roky nemohla otěhotnět, podstoupila opakované pokusy o umělé oplodnění. S manželem se nakonec rozhodli pro adopci. Půl roku poté, co získali vytouženou holčičku, se Martině podařilo otěhotnět. Martina má dvě dcery.

subic

Host

Dokumentární

2019 Smetanova Litomyšl 2019 (koncert) - mod.

TV pořady

2011 Zahrada pod lupou (TV pořad)
2009 Devatero řemesel (TV pořad)
Jeden společný svět (TV pořad)
2008 Retro (TV pořad)
1998 Sama doma (TV pořad)
1990 Country Express Praha - Nashville (TV pořad)

Herecká filmografie