foto

Wayne Gretzky

  • nar. 26.1.1961 (58 let)
    Brantford, Ontario, Kanada
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Sportovním fanouškům známý i jako "The Great One" se narodil 26.1. 1961 ve městě Brantford v kanadské provincii Ontario. Od 4 let prakticky denně stál na bruslích a vyrostl v nejlepšího hokejistu všech dob.

Je držitelem mnoha rekordů NHL (National Hockey League) a po skončení aktivní kariéry se stal i trenérem (Phoenix Coyotes, je současně i členem vedení klubu). Jako hráč prošel několika kluby (Edmontont, Los Angelest, St. Louis a NY Rangers) a je majitelem 4 prstenů pro vítěze Stanley Cupu (cena pro vítěze NHL). Hráč s číslem 99 na zádech se ještě v době aktivní kariéry dočkal pocty a jeho číslo bylo navždy pro ostatní hráče zapovězeno.

Označovat tuto sportovní ikonu jako herce by bylo velice zavádějící, byť byl účastníkem mnoha show a TV pořadů, avšak ne jako herec nebo bavič. Na kontě má i epizodní roličku v seriálu MLADÍ A NEKLIDNÍ, ještě coby teenager.

Je majitelem restaurace v Totontu a odtud se také každý týden vysílá rozhlasový pořad Live From Wayne Gretzky's. Hostitelem však není samotný Wayne a pořad je, jak jinak, hokejově zaměřený. V roce 1988 se oženil s Janet Jones - mají 5 dětí.

Kamil "rawboy" Potok

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace