foto

Morjana Alaoui

  • nar. 1983
    Casablanca, Maroko

Biografie

Tato herečka, vlastním jménem Morjane El Alaoui, se narodila v roce 1983 v Casablance, kde vyrůstala a také dosáhla bakalářského titulu na Americké škole. V 18-ti letech odjíždí na Floridu a po krátkodobé zkušenosti se vrací do Evropy, přesněji do Paříže, aby se zde věnovala studiu na Americké univerzitě, obor komunikace.

Tam ji čekalo první setkání s filmem, když režisérka Laïla Marrakchi (mimochodem její sestřenice) hledala mladou, svěží, spontánní dívku, do hlavní role v jejím filmu MAROCK. Milostný příběh o muslimské dívce a židovském chlapci měl v Maroku veliký úspěch a Morjane se rolí Rity velmi proslavila. Poté se věnuje žurnalistice a o dva roky později se před kamery vrací, tentokrát v roli Anny, ve velmi kontroverzním a násilném snímku, s názvem MARTYRS, který vyvolal vlnu dohadů v oblasti cenzury. Na zatím poslední roli této půvabné herečky se můžeme těšit ve filmu ZIMMER, který bude mít premiéru v prosinci 2009 v Německu.

Jaromír "Mírouš" Jahelka

Herecká filmografie

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace