foto

Hana Lanková

  • nar. 26.11.1994 (26 let)
    Pardubice, Česko

Biografie

V dětství se věnovala především zpěvu, tanci a herectví v dramatickém souboru. Svým zpěvem častokrát zaujala porotu a zvítězila tak na nejedné pěvecké soutěži, v tanci se věnovala především standardním a latinsko-americkým tancům, aerobicu a scénickému tanci s nímž se mimo jiné v roce 2009 umístila na 1. místě v základním kole soutěže Dívka roku a dostala se tak do velkého semifinále. Právě díky této soutěži se rozhodla okusit svět modelingu a po několika castinzích se úspěch skutečně dostavil. Mohli jsme ji tak spatřit na propagačních fotografiích mnoha značek v ČR i zahraničí.

V roce 2013 zkusila štěstí na castingu do seriálu Stopy života, kde ztvárnila jednu ze studentek na přednášce. Díky této zkušenosti se rozhodla herectví věnovat naplno, následovalo několik menších rolí v seriálech, celovečerních filmech, reklamních spotech a hudebních klipech. Hudební klip, který byl natočen v roce 2014 Lady M (Stříbro hvězd), byl však její srdcovou záležitostí, jelikož se na něm podílela nejen herecky, ale především jako produkční tzv. pro dobrou věc (v zimě, bez nároku na honorář, bez spánku).

Následovalo několik menších i větších rolí pro české i zahraniční produkce a v roce 2016 ve spolupráci s hercem a režisérem Davidem Steigerwaldem ztvárnila roli Marie v divadelní inscenaci „Ministr a Anděl“, podle knižní předlohy Ivana Klímy, ve Vršovickém divadle MANA.

Hana Lanková

Herecká filmografie

Filmy

2019 Román pro pokročilé
2018 Jak se moří revizoři
2014 Die Hebamme (TV film)

TV seriály

2016 Já, Mattoni (TV seriál)
2015 Bezdružice (TV seriál)
2013 Stopy života (TV seriál)

Host

TV pořady

2017 Život na houpačce (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky