foto

Bruce Malmuth

  • nar. 4.2.1934
    Brooklyn, New York City, New York, USA
  • zem. 28.6.2005 (71 let)
    Los Angeles, California, USA

Biografie

Bruce Malmuth se narodil 4.února 1934 v Brooklynu ve státě New York. Je známý především jako režisér a herec. Jeho režijním debutem je komediální snímek FORE PLAY (1975), který režíroval společně s Johnem G. Avildsenem. Poté režíroval jednu epizodu televizního seriálu. V roce 1981 přišel Bruceův první velký film - akční thriller NIGHTHAWKS se Sylvesterem Stallonem. Následovala režie snímku THE MAN WHO WASN'T THERE (1983), kde si Malmuth i zahrál.

V dalších letech se Bruce Malmuth více orientoval na hereckou dráhu. Zahrál si například ve slavném filmu KARATE KID (1984), dále také v jeho pokračování či ve filmu HAPPY NEW YEAR (1987), který byl nominován na Oscara. Všechny tyto snímky, ve kterých si Bruce zahrál menší role, režíroval slavný John G. Avildsen.

Za Bruceův nejlepší režijní počin je považován akční film HARD TO KILL (1990), kde měl hlavní roli Steven Seagal. Malmuthovým posledním filmem je akční drama PENTATHLON (1994) s Dolphem Lundgrenem v hlavní roli.

Se svou ženou se Bruce rozvedl v roce 1970 a měl s ní syna Evana, který byl také hercem. Během svého působení u armády začal točit dokumenty, v jejichž natáčení pokračoval po zbytek života. V závěru života mu byla diagnostikována rakovina, na kterou Bruce Malmuth zemřel 29.června 2005 v Los Angeles.

ssfan

Režijní filmografie

Herecká filmografie