Beauty and the Beast

USA, (1987–1990), 44 h 29 min (Minutáž: 44–98 min)

Tvůrci:

Ron Koslow

Ron Perlman, Linda Hamilton, Roy Dotrice, Jay Acovone, Renn Woods, Edward Albert, Armin Shimerman, Ritch Brinkley, Stephen McHattie, Marcie Leeds (více)

Série(3) / Epizody(55)

Kráska a zviera je americký seriál, ktorý sa premietal od septembra 1987 do augusta 1990 na stanici CBS. Je to príbeh lásky dvoch milencov, ktorí žijú v rôznych svetoch. Dej sa odohráva v New Yorku. Hlavnými postavami sú Catherine Chandler (Linda Hamilton) a Vincent (Ron Perlman). Catherine pracuje ako asistentka okresného prokurátora. Vincent je z iného sveta. Ukrýva sa v tuneloch pod mestom, výzorom zviera, srdce muža. Jeho a Catherine spája puto silnejšie než priateľstvo a láska. Na začiatku prvej sezóny je Catherine brutálne napadnutá v Central Parku, Vincent ju zachráni a prinesie k svojmu otcovi do podzemia mesta. O desať dní neskôr sa Catherine vracia späť na povrch, so sľubom, že neprezradí Vincentovo tajomstvo. Po úplnom uzdravení, Catherine odchádza z renomovanej právnickej firmy svojho otca a stáva sa asistentkou okresného prokurátora. Svojim konaním sa snaží pomôcť nevinným a zároveň Vincentovmu svetu, čo ju privádza do ohrozenia. Vincent sa tak vracia do normálneho sveta ako jej strážny anjel.

V druhej sérii seriál pokračuje prehlbovaním sa vzťahu medzi Catherine a Vincentom. Catherine je končene prijatá ako priateľ komunitou ľudí žijúcich v tuneloch. Catherine bola zavraždená po pôrode Vincentovho dieťaťa na začiatku tretej série. Tak sa hlavnou ženskou postavou stáva Jo Anderson (Diana Bennet), detektívka, ktorá vyšetruje smrť Catherine. Strata centrálne dôležitého vzťahu medu Catherine a Vincentom však napokon viedla k ukončeniu seriálu. (miriel)

damienomen

Je to už skoro 20 rokov čo som videl prvý krát a naposledy tento seriál.A aj ked ho vysielala rakuska televízia a z nemčiny som nevedel prakticky ani slovo,bol som nadšený a "hltal"som všetky diely.Vtedy ma fascinoval hlavne Vincent a jeho komunita žijuca v podzemných kanáloch a katakombách.Neviem či aj po tolkých rokoch by som mal ten istý názor ,ale v tej dobe tento seriál nemal aspon podla mna konkurenciu.A Ron Perlman ako Vincent vyzeral lepšie než v skutočnosti. ()

FauSSt

Knight Rider a tento skvost sprevadzali moje detstvo, paradoxom bolo ze ORF1 a ORF 2 malo lepsi a kvalitnejsi signal ako nas prvy a druhy program(aj tak tam vacsinou hovno slo) a to byvam kusok od BA.Vincent to vedel vzdy rozbalit a so zatajenym dychom som cakal kedy zaruci ako lev a zlikviduje nejakeho zloducha...a nebol pre mna vacsi zensky idol ako Cathrine, velka skoda ze to nikdy neslo na cz alebo sk tv...takto to zostane ako zakonzervovana spomienka na koniec 80tych rokov. ()

corpsy

Som jeden z tých, ktorý sa zo seriálom zoznámil vďaka zahraničným televíznym staniciam a to kedysi dávno. Veľmi sympatická a vtedy mimoriadne populárna romanticko-dobrodružná zábava. ()

anderson

Ako vyzeral môj všedný podvečer v roku 1988 od 18.30h ? Spolu s celou rodinou som na ORF 1 "čučal" na tento romanticko - mysteriózny seriál. A napriek tomu, že TERMINÁTORa som už dávno videl, až tu som naplno objavil LINDU HAMILTON.(16.5.2009) ()

jokino

Musím povedať, seriál zo svojho detsvta si už moc nepamätám, ale z toho, na čo si spomínam, som bol vždy priklincovaný pred Tv obrazovkou a s napätím očakával titulnú zvučku seriálu, a o čom asi bude opäť epizóda..? Ako dieťa ma velmi fascinovala levia tvár Rona Perlmana a (ak sa dobre pamätám..?), tá "stoka / kanál", v ktorej žil.. A tuším sa zakaždým objavil na balkóne, za záclonou bytu Lindy Hamilton, ktorá k nemu len podišla a skončili v spoločnom náručí.. Naši to vtedy tuším ani nedávali, zakaždým to išlo niekde na ORF a pod. Čo je teda škoda! Seriál bol ale perfektný! ()