foto

Klára Kovaříková

  • nar. 7.11.1975 (44 let)
    Praha, Československo

Biografie

Klára Kovaříková je česká divadelní a televizní herečka. V době studia na Akademickém gymnáziu, a také po absolvování DAMU, účinkovala v soutěžním pořadu České televize O poklad Anežky České po boku Marka Ebena jako spoluprůvodkyně pořadu. Ztvárnila role princezen ve třech pohádkách České televize. Divadelní fakultu Akademie Múzických umění absolvovala rolí Soni v dramatu Maxima Gorkého „Na dně“ a rolí Lukrécie v divadelní hře „Podezřelá pravda“ od Juana Ruize de Alarcón.

V roce 1997 hostovala ve Středočeském divadle v Shakespearově „Othellovi“ v roli Bianky. Od roku 1998 byla ve stálém angažmá v Divadle J. K. Tyla v Plzni. Ve své dosavadní herecké kariéře učinkovala ve více než čtyřiceti inscenacích. Ztvárnila například Ofélii v „Hamletovi“, Annu z kouzelného vozu v „Rozmarném létě“ nebo Gvendolínu v komedii „Jak je důležité míti Filipa“. Od roku 2016 působí v plzeňském divadle Pluto.

Spolupracovala s Českým rozhlasem Plzeň a také s plzeňskou regionální televizí. Spolu s Jánem Žgravčákem moderovala pořady Cyklotoulky a Běžkotoulky.

Na plzeňské Konzervatoři vyučuje jevištní řeč. Je vdaná a má dceru Julii a syna Davida.

me116

Herecká filmografie

Filmy

1994 Duhová hora (TV film)
1992 Pastýř a princezna (TV film)
1991 Ariadnina niť (TV film)

TV seriály

2018 Rodinné vztahy (TV seriál)
2016 Ohnivý kuře (TV seriál)
Láska na grilu (S01E32)
1994 Uctivá poklona, pane Kohn (TV seriál)
Vlakem na Vídeň (E04)

Host

TV pořady

1993 O poklad Anežky České (TV pořad)
1992 Kufr (TV pořad)

Fanoušci tvůrce