Reklama

Reklama

Robert Kirchhoff

Robert Kirchhoff

nar. 07.05.1968 (55 let)

Biografie (5)

Vystudoval dokumentární tvorbu a dramaturgii na Vysoké škole múzických umení v Bratislavě. Natočil a produkoval řadu filmů, které získaly uznání na mnoha domácích i zahraničních festivalech. Mezi nimi také film, který se stal kulturní událostí roku a otevřel celospolečenskou diskusi - Kauza Cervanová (2013). Jeho tvorba se zaměřuje na aktuální společenské jevy a téma vyrovnávání se s „traumatickým" dědictvím historických událostí ve střední Evropě ve 20. století.… (více)

Zajímavosti (2)

Všichni lidé budou bratři (2023)

  • Počas natáčania sa zhruba stovka ľudí, ktorá prišla demonštrovať do centra hlavného mesta, vyprovokovala, keď chcel režisér filmu Robert Kirchhoff neďaleko pamätníka SNP vylepšiť záber, aby evokoval atmosféru mítingov z čias Nežnej revolúcie a rekvizitárskym zadymovačom spravil za Gálom a Zajacom dym. „Chcel som, aby pri rozprávaní vystupovali z hmly. V tom nás obkolesili protestujúci, že ich chceme otráviť plynom, darmo som im vysvetľoval, že je to filmový dym, je to len voda, para,“ opisuje Kirchhoff. (Fediak22)

Kauza Cervanová (2013)

  • Režisér filmu Robert Kirchhoff v něm uvádí, že roku 1982 obžalovaní žádali o test DNA, což prý tehdy bylo možné, a dodává: "Súdy se k týmto veciam správali arogantne, zaujato a bezohľadne." Avšak k prvnímu použití testu DNA v kriminalistice na světě došlo až roku 1986 v Anglii. (JoranProvenzano)

Reklama

Scenárista

Režisér

Producent

Kameraman

Dokumentární
2010

Slovenské kino (seriál)

 

Duch ve stroji (E01)

2008

Myslím, tedy slam

Herec

Dokumentární
2022

±90

2018

Poslední autoportrét

Krátkometrážní
2023

Denník mojej dcéry (TV film)

Host

Pořady
2013

Artefakta

2007

Burianův den žen

Reklama

Reklama