foto

Petra Lorencová

  • nar. 26.7.1986 (33 let)
    Vyškov, Československo

Biografie

Petra Lorencová se narodila 26.7.1986 ve Vyškově. Pochází ze dvou sourozenců – její starší sestra žije v Londýně. Je milovnicí potkanů. Doma chová tři kluky, z nichž nejmladší Toník si zahrál v Isabel, zbylí dva - Žeryn a Myškin zase hostují v divadle.

Petra vystudovala vyškovské osmileté gymnázium, v tomto období také začala hrát v místním ochotnickém divadle DS Haná. Již od dětství chtěla být herečkou. Po maturitě začala studovat na FF MU obory Teorie a dějiny divadla a Teorie interaktivních médií. Studium však nedokončila, neboť byla přijata na brněnskou JAMU do ateliéru činoherního herectví pod vedením Oxany Smilkové. V rámci školy se zúčastnila několika divadelních festivalů v Polsku, Holandsku, Německu. V Bělehradě byla za roli Vočistcové ve hře Lidumor, aneb Má játra jsou beze smyslu, oceněna porotou za herecký výkon.

V roce 2011 se zúčastnila konkurzu do Národního divadla moravskoslezského, na jehož základě byla uměleckým šéfem činohry Pavlem Šimákem přijata do angažmá. Ztvárnila zde např. tyto role: Charlotta Corday (Marat/Sade, P. Weiss), Iri (Kuřačky - A. Saavedra), Checca (Poprask na laguně - C. Goldoni) a další.

Pegasfilm

Herecká filmografie

Filmy

2013 Isabel

TV seriály

2019 Strážmistr Topinka (TV seriál)
Zločin v penzionu (E02)

Dokumentární

2016 Rozsudek (TV seriál)
Znásilnění stopařky (S02E04)

Hudební videoklipy

2013 Katarína Knechtová - Isabel (hudební videoklip)