Gladiátor (2000)

Gladiátor vrátil Hollywoodu klasické historické velkofilmy, Russellovi vynesl Oskara (nikdy potom jsme ho již neviděli v takové fyzické formě), Scottovi bohužel nikoliv, ale mě osobně přinesl velkolepou vizuální podívanou s hrdinou, kterému díky jeho charismatu věříte každé slovo a jen díky němu nezní silácké a předbitevní proslovy jako povinná předehra před válečnou vřavou, která je tady mimochodem úchvatná. Řím je středem světa, tyčí se k obzoru a zabírá každý kousek zorného pole...A poklona hudebnímu doprovodu H.Zimmera. Tehdy ještě nevykrádal tolik sám sebe a vše dokonale podkreslil. Akce vyniká i díky jeho zásluze...ROMA VICTOR!!!

Sbohem, baby (2007)

Dokonalý film a dokonalá režijní prvotina. Děj, který pohltí, donutí myslet, zaujímat stanoviska, několikrát překope sympatie k jednotlivým postavám a zcela neortodoxní závěr, za kterého budete hlavního hrdinu nenávidět i litovat zároveň. Povedl se i výběr herců a povedlo se na plátno zcela autenticky přenést i prostředí, ve kterém se film odehrává. Vyjímečně komplexní prožitek

Penelope (2006)

Překousnul bych prvoplánovitost i odhanutnutelný děj ,kdybych se u něj celou dobu nenudil.Nepovedená kopie snímků Tima Burtona.

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Indy byl moje filmové dětství, ale přesto jsem se snažil jít na premiéru nového dílu bez očekávání, s chladnou hlavou a nezatížen kritikami. I tak film hodně zklamal.Důvody? Cate Blanchett jako záporák působila směšně, bláznivý John Hurt ještě více, syslové(nebo co to bylo) se nehodí ani komentovat, všichni měli více životů než kočka a rozhodně už to nemělo co dělat s akceptovatelnou nadsázkou. Digitální honička džunglí a skákání na liánách ve stylu Tarzana bylo do očí bijící a trapné, zápletka nudná a bez napětí, vývoj rodinného trojúhelníku papírový a sám Harrison Ford už pro mě neměl to správné charisma. Doufat ve stejný požitek jako u předchozích dílů bylo možná bláhové, ale tohle jsem opravdu nečekal. Jedno shlédnutí bohatě stačilo a film už si nedám ani na DVD. P.S.Několik hodin po novém Indym jsem viděl v kině i Iron Mana. Narozdíl od Indyho jsem měl při jeho sledování pocit skvělé jízdy a bavil jsem se od začátku do konce. A byl to takový zážitek,v rámci žánru,že dokonale vytěsnil zbytky z Indyho.Smutné.