Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

S mou hudební hluchotou mi nepřísluší hodnotit kvalitu zpěvu, ale nelíbily se mi už samotné melodie, které mi navíc k závěru přišly i silně recyklované, což u muzikálu zamrzí. Za dobrou považuji výpravu, kostýmy, celkový vizuální look, ale tady slova chvály končí. Deep je ve své cestě za pomstou stravitelný pouze do chvíle, než se zcela nepochopitelně stane masovým vrahem bez příčiny. Žádná postava není schopna vzbudit pozitivnější emoce, což by v rámci zaměření filmu ani tak nevadilo, kdyby byly schopny vyvolat aspoň lítost nebo pochopení. Milostný rozměr námořníčka a krásné schovanky naprosto plochý...A neustále dokola se opakující pasáže s podřezáváním krků a pády těl do sklepa se omrzely hned po druhém mrtvém. Raději se nechat od Burtona ostříhat než oholit.

Než ďábel zjistí, že seš mrtvej (2007)

Kdybych měl film hodnotit jen podle stáří režiséra,tak dám plnou stovku,protože v tomto věku šéfovat natáčení - klobouk dolů...Odhlédnu-li však od těchto "zásluh",tak musím přiznat,že největším pozitivem filmu a slabinou zároveň, je způsob,jakým je vyprávěn. Příběh sledujeme z různých časových rovin a úhlů, které nám postupně skládají dohromady zázemí, motivace i emoce hlavních postav.Psycholgické pozadí je výborné, ale bohužel chybí větší míra napětí a dynamiky, protože již téměř od začátku víme "kdo co a komu vyvedl a co se nepovedlo". Nicméně konec je poměrně silný. Možná i proto byl nejzajímavější postavou pro mne otec v podání Alberta Finneyho.Hoffman i Hawke hrají svůj standart.Vedle Cassandra's Dream další film z poslední doby, který popisuje zločin vymyšlený vně rodiny, kterou nakonec zahubí.

Hledám Amy (1997)

Nejintimnější, nejvážnější a nejpůvabnější film Kevina Smithe, jehož děj se dá shrnout do věty - Hledám opravdovou lásku a nechtěla jsem z výběru vyloučit ani stejné pohlaví. Tato premisa pak rozvíjí báječné dialogy na téma sexu a lásky. Skvěle natočeno a zahráno.

Uvnitř tančím (2004)

Zpočátku energické a vtipné. Později bohužel předvídatelné, málo uvěřitelné a klasicky sladkobolné a lítostivé.Nedám vyšší hodnocení jen kvůli tématu, se kterým film pracuje, a proto,že jsou v něm postavy na vozíčku.Při sledování jsem si vzpomněl na Teorii létání od Paula Greengrasse.Ten mě narozdíl od tohoto snímku opravdu bavil a hlavně dojal.

Kataude mašin gáru (2008)

Cesta za pomstou po japonském způsobu,za kterou by jinde na světě tvůrce okamžitě zbavili svobody a svéprávnosti.Film je brutální a šílený.A to hned dvěma způsoby. První je béčkovým pubertálním krvákem, který svými explicitními a přemrštěnými záběry na stříkající krev, usekané končetiny a rozstřílené lebky evokuje filmy jako Planet Terror nebo Braindead.Druhý je děsivý snad ještě více, protože prezentuje lidské sadistické zrůdy a pokřivenou násilnickou psychiku ,která by se klidna mohla šíleně pochechtávat v Mechanickém pomeranči. Tato rovina filmu mě mrazila v zádech mnohem více než všechny splatterové vyhřezlosti...

Napříč vesmírem (2007)

Nemám rád moc Beatles, spíše Abbu. Jenže písně měly tak skvělé aranžmá,že jsem spoustu z nich znovuobjevil nebo vzal na milost.Výborná parta mladých herců, několik nezapomenutelných scén (jahody krvácející na zdi).Příjemná, veskrze civilní choreografie. Plné hodnocení nedávám jen kvůli tomu,že cca ve druhé polovině film na chvilku trošku zpomalil díky několika psychedelickým vizím za sebou.

10 000 př. n. l. (2008)

Nikdo nečekal druhý Boj o oheň.Nikdo nečekal historické reálie.Ale čekali jsme aspoň pořádnou jízdu,ale bylo to bohužel jen trapné, směšné a nezáživné.Než vyhodit peníze a čas za tohle,tak to si raději s nostalgií prohlížet přebálku Štorchových Lovců mamutů. Klidně i dvě hodiny.

Moje borůvkové noci (2007)

Bez uzardění přiznám,že se mi "západní Wong" líbil téměř stejně jako Stvořeni pro lásku a rozhodně více než třeba 2046. Nechal jsem se dostat na formální barevné pozlátko,které by měli povinně zhlédnout minimálně studenti designu. Pro někoho prázdný kýč, pro někoho promyšlená kompozice. Já si to užil, včetně emočního i prostorového pohybu postav. A spousta vět mě příjemně pohladila po duši. Metofory s klíčemi považuji za velmi vydařené. Občas všichni potřebujeme přísun cukru nebo nějaký ten dortík či zákusek. Pro mě osobně Judy Law v jedné ze svých nejsympatičtějších rolí.

Letopisy Narnie: Princ Kaspian (2008)

Nesympatická,ale opravdu nesympatická partička dětí ve filmu bez příběhu s poměrně slušnými triky,což ale za peníze, které film stál, považuji za samozřejmost.Pro dospělového diváka utrpení,pro adolescenta nuda, pro diváka pod deset přijatelné, i když místy možná příliš strašidelné.

Devítky (2007)

Výborný Ryan Reynolds a skvělý scénář se zajímavou pointou. Psát více by v tomto případě znamenalo spoilerovat a to by byla chyba.