Ptáčátko (2016)

První část krátkometrážního animovaného snímku "Piper" se tváří jako reálný dokument ze života vodního ptactva.. PIXAR ovšem opět ukázal k čemu všemu je dobré umět správně používat vizuální efekty.. Je to poetické, je to vtipné, pohladí duši.. Za mě kraťas, kde je je asi nejvíce cítit vliv starší animátorské dílny DISNEY..

Moonlight (2016)

Sociální drama "Moonlight" je příběhově slabší, kostrbaté a neuhlazené.. Herecké výkony jsou slabší.. Hlavní hrdina příběhu Chiron na obrazovce spíše jenom existuje.. Příběh za něj dotvářejí vedlejší postavy.. "Moonlight" je rozdělen do tří jednotlivých životních etap homosexuálního černošského chlapce, kterého vychovává drogově závislá svobodná matka.. V každé z částí Chirona hraje jiný herec.. Příběh je o tom, jaký vliv má prostředí na jedince.. Kruh se stále dokola uzavírá.. V porovnání s minulými vítězi, to oscarový snímek rozhodně není ale chápu, že Američani měli nutkání udělit snímku zlatou sošku politických důvodů..

Mělký hrob (1994)

Přiznám se, že zejména hereckým obsazením (hlavně tedy Ewan McGregor) mne "Mělký hrob" nalákal.. Příběh má grády - od odlehčeného začátku, přes stále zvyšující se tempo, až do brutálního konce.. Tímto trošku vzdáleně připomíná slavný snímek "Válka Roseových".. Z nerozlučných přátel se stanou běsnící bestie.. Možná díky dataci vzniku thrilleru vyznívá ovšem "Mělký hrob" příliš lacině a ten tlak na artovou pilu je opravdu silně hmatatelný.. "Mělký hrob" není špatný, ale na dobrý film je příliš křečovitý..

Zátoka ticha (2004)

Atmosférou poetického mládí podtrženém tragickou událostí tohle (bohužel) neprůbojné drama vzdáleně připomíná Kingovo "Stůj při mě".. "Zátoka ticha" se může pochlubit poctivým příběhem, super atmosférou a báječnými hereckými výkony vycházejících hvězd.. Jediné, co mne kapku zamrzelo byl příliš uspěchaný konec.. "Zátoka ticha" by si rozhodně zasloužila dvojnásobnou stopáž, ve které by se mohli tvůrci vyřádit také v soudní síni..

Noční zvířata (2016)

"Noční zvířata" je za poslední dobu jeden z nejlepších psychologických thrillerů.. Absolutně vynikající souhra amerických hereckých jedniček - Amy Adams a Jake Gyllenhaal - které si to spolu rozdali v jednom filmu, každý za sebe ve své privátní "oneman show".. Scénář je brilantní.. Obě dějové linie do sebe maximálně zapadají.. Emoční mlýnek na divákovu duši.. Skvělá kamera, vynikající atmosféra.. Dokonalost sama.. A děsně mě baví ta tajemná nota, která nám neodhalí celý skutečný příběh.. PS: Neméně skvělý Michael Shannon má snad první kladnou postavu v kariéře ;-)

Zbožňuju trable (1994)

Je to vážně divné, ale tuhle devadesátkovou romantickou komedii z novinářského prostředí a detektivní zápletkou jsem nikdy neviděla.. Kupodivu to není tak špatné.. Nečekejte přeslazený čajíček ve stylu " Pretty Woman" ani úderné kriminální drama jako třeba "Případ pelikán".. Je to spíš od všeho trochu, část filmu "Zbožňuju trable" jsou scénáristicky nevyvážené, ale i po tolika letech se mi u toho příjemně žehlilo ;-) Navíc tam má relativně velký prostor štěně anglického buldoka, takže pro mě srdcovka do sbírky :-)

Do posledního dechu (2016)

Nějak si s tímhle záchranářským filmem neumím poradit.. Thriller "Do posledního dechu" rozhodně nepostrádá příběh, ale jeho scénáristicky béčkové zpracování z něj dělá plochou nudu.. Chris Pine nemá přirozené charisma, jen líbivý (pro někoho) obličejík, takže mě nedonutí se o něj ani na minutu bát.. Fakt, že ne.. Casey Affleck má na vyjádření zase málo prostoru..Možná, kdyby tvůrci kluky prohodili, mohlo to být herecky zajímavější.. Holliday Grainger je nesmírně sexy, ale její role byla ve filmu naprosto zbytečná.. Efekty rozpůlené lodě a rozbouřeného moře mne bavily velmi, ale žel bohu to na uspokojivou zábavu nestačilo.. Ze zajímavé "true story" se nakonec vyklubal nepříliš zajímavý a málo uvěřitelný snímek.. Škoda promarněné šance..

Anděl Páně (2005)

Poslední dobou mám k novodobým českým uvřeštěným a afektovaným pohádkám přímo odpor, tak mi trvalo celých 11 let, než jsem se dokopala pustit všude tolik vychvalovaného "Anděla Páně".. Chyba lávky.. Tahle tuzemská pohádka je více než koukatelná.. Má šarm, vtip, svižné tempo, skvělé obsazení, povedenou muziku a hlavně jí nechybí opravdová pohádková duše.. Opravdu jsem se nejen upřímně zasmála, ale měla zahřát u srdce.. Kostýmy sice nejsou perfektní, ale o tom to přeci není.. ;-) Navnadila mě na pokračování.. Svatá Anna ( Aňa Geislerová) nebo Svatá Veronika (Veronika Žilková) byly obsazeny s vtipem.. Ivan Trojan s Jirkou Dvořákem rozhodně nezklamali.. David Švehlík mi normálně trošku vadí, ale tady má mírně negativní roli, tak se na arogantní hrabátko hodil ;-) Nejsem moc na náboženské motivy, ale tady spíše kouzlo "Anděla Páně" podtrhly..

Mystérium sexu - Tři jsou prostě moc (2015) (epizoda)

V dílu se opět poskakuje o pár měsíců, ale není to na škodu.. Před hlavními hrdiny vyvstávají nové problémy, které prohlubují jejich vztah.. Z Libby se začíná stávat dobrá sekernice :-D

Mystérium sexu - Spolčení sýčků (2015) (epizoda)

Třetí řada začíná dlouhým skokem do budoucnosti.. Během jednoho dílu tvůrci rozehrávají několik zajímavých vedlejších linií.. Jsem zvědavá, kam se příběh bude dál ubírat ;-)