The Program: Pád legendy (2015)

Sportovní drama "The Program: Pád legendy" na mě příliš velký dojem neudělalo.. Hodně neosobní, povrchní, chladné.. Sestříhané nezajímavým až nudným způsobem.. Mdlé obsazení.. Herci se ve výkonech zrovna dvakrát nepřetrhli.. V každém záběru je cítit, že se tvůrci za každou cenu snaží z příběhu vyrazit senzaci, což příběhu nejen škodí, ale díky tomu film celkově působí nevěrohodně až bulvárně.. Zajímavé téma, které je zpracováním pohřbeno :-(

Kubo a kouzelný meč (2016)

I když východní tematika není zrovna můj šálek čaje, tak musím uznat, že pohádka "Kubo a kouzelný meč" se nad očekávání povedla.. Jednak chválím super skvělé vizuální zpracování, celkově režie byla povedená a tempo filmu krásně načasované.. Legenda zajímavá, postavičky sympatické a humor opravdu sedl.. Už dlouho jsem se takhle příjemně nad animovanou pohádkou nebavila.. Rozhodně doporučuji dětem i dospělým :-)

Božská Florence (2016)

Trošku jsem se životopisné komedie "Božská Florence" obávala, ale už po pár minutách bylo jasné, že není čeho ;-) Herecký talent Meryl Streep je tak dokonalý, že perfektně nedokonale zvládá falešně zpívat jako by sama v reálu nezpívala úžasně.. Hugh Grant herecky vyzrál a přála bych mu do budoucna více podobných rolí.. Simon Helberg za nimi nepokulhává a jeho postava do děje sedne jako zadnice na nočník.. Příběh by mohl být natočen klidně i více škodolibě, ale jeho kouzlo je právě v tom, že se snaží zachytit něhu, vášeň i hořkost jednoho lidského osudu s grácií a pochopením.. Nechápu "modré" hodnocení, já jsem si "Božskou Florence" užila na maximum ;-)

Zůstaň se mnou (2014)

Film "Zůstaň s mnou" je cukrkandlový nesmysl pro zamindrákované teenagerky, které si mermomocí musí poplakat nad tragickým osudem.. Kdyby možná tvůrci natočili úplně obyčejný film o holčině, která prožívá první lásku, která vyšumí, tak bude podívaná divácky mnohem přívětivější než tragédie o nehodách a umírání.. Uměle natahováno mnohdy úplně zbytečnými scénami.. Chloë Grace Moretz mdlá jako leklá ryba a její parťák na tom není lépe.. Nejlepší z celého příběhu byli její rodiče - Mireille Enos a Joshua Leonard - a celková atmosféra jejich domova a vztahu.. Kdyby byli v hlavní roli oni, věřím, že by to byla pecka..

Vítězství je naše (2015)

Udělám výjimku a tuhle politickou komedii "Vítězství je naše" lehce nadhodnotím, protože nechápu místní nízké hodnocení.. Teda asi chápu.. Pravděpodobně by širší publikum zajímali USA volební kandidáti více než prezidentské volby někde v Bolívii.. V závěru je ovšem naprosto jedno, kde se děj odehrává, protože zákulisí kdejakých voleb musí být velmi podobné.. Sandru Bullock jsem už děsně dlouho nikde neviděla a herecky je podle mě momentálně na špici, tak jsem si opětovné setkání velmi užívala.. Šarmantní zlodědek Billy Bob Thornton byl schopným a celkem výstižným sekundantem.. O děj ve filmu "Vítězství je naše" zrovna moc nejde, pouze propojuje spoustu ironicky humorných nebo dramatických situací souvislou jednolitou linkou.. Asi to bude film, na který brzy zapomenete, ale tahle zábava mě rozhodně ani chvilku neurážela a příjemně jsem se odreagovala, takže účel byl splněn :-)

Morgan (2016)

Filmový počin "Morgan" by si v první řadě měl udělat pořádek v tom, čím by pro diváka chtěl být.. Inteligentní sci-fi drama, které bude filosofovat nad lidstvím prvního dokonalého robota? Nebo laciná vyvražďovačka na pozadí céčkového hororu? Tenhle mix žánrů mě zrovna moc neuchvátil.. Začátek má zajímavý rozjezd, který podněcuje zvědavost diváka, ale po první třetině film sklouzává k obyčejné řezničině, aby závěrečnou třetinu zakončil naprosto nesmyslně.. Překopat scénář a už by se s "Morgan" dalo pracovat lépe.. Jinak režie obstojná a obsazení (s ohledem na béčkovost filmu) nadstandardní, objevují se zde opravdu zajímavé tváře, které jsou více či méně známé.. Základní myšlenka asi dobrá, ale provedení sráží "Morgan" na kolena..

Inferno (2016)

Když svět uchvátila kniha "Šifra Mistra Leonarda" jednalo se o originální thriller, zajímavou zápletkou a příjemnou road movie nejen po nádherných památkách, ale i sondu do dějin.. Myslím si, že tenkrát přišli s filmem relativně pozdě a vybrali si velmi seriózní a tím pádem velmi nevhodné obsazení Tomem Hanksem.. Hankse miluju, ale podobné v podobných typech filmů jsou spíše obsazováni poloakční herci jako např. Nicolas Cage.. Každopádně se "Šifra Mistra Leonarda" stala kasovním trhákem, který by bylo škoda nevyužít, tak vznikaly nové knihy a nové filmy.. Nejen z pera Dana Browna.. Trh začíná být přehlcen příběhy jako přes kopírák.. Jenže smlouva na sérii filmů již byla podepsána a tudíž show must go one.. Film "Inferno" je nevydařená adaptace nevydařené knihy.. Hanks tu sedí jako pěst na oko a všichni ostatní herci jsou bráni pouze jako kompars.. Další vada na kráse filmu "Inferno" je ta, že v porovnání s knihou jsem z něj měla naprosto jiný pocit.. Viděno ze setrvačnosti..

Za každou cenu (2016)

Nepříliš výrazná jednohubka "Hell or High Water" existuje tak nějak pro sebe.. Začátek byl pro mne spíše nuda, ale moje pozornost nepolevila, protože jsem se snažila rozlousknout děj, který si jede po svém.. Úvod je tak trošku Tarantinovský jen bez Tarantina.. Pravá zábava nastane, když se do příběhu vloží ošlehaný texasan v podání Jeffa Bridgese, který častuje svého parťáka s indiánskými kořeny rasistickými poznámkami ostrými jako brus.. Příběh trošku jako vystřižen z Robina Hooda - zlodějíčci kradou, aby oblafli banku, která se je snažila sedřít z kůže.. Jako štít před sebou ženou ušlechtilý důvod - chtějí vyvázat osud svých dětí z několika generační chudoby a zvrátit prokleté dědictví.. Ben Foster je super herec jako vždy a konečně dostává větší prostor, než je zvykem.. Chris Pine mi snad poprvé ukázal, že kromě seriálového xichtu umí relativně obstojně hrát.. Jeff Bridges si jede svou tradiční roli drsňáka s měkkým srdcem.. Příběh je koukatelný a má své maloměšťácké kouzlo.. Sem tam se jim povede i nějaký ten situační vtípek a místy je vyprávění smutné.. Nic převratného.. Vidět a zapomenout..

Temný případ - Série 2 (2015) (série)

S02 - Bohužel jsem druhou sérii vzdala hned po prvním díle.. Absolutně jsem nebyla schopna se vžít do děje..

Temný případ - Série 1 (2014) (série)

S01 - Zase jednou musím smeknout pomyslný klobouk před produkcí HBO! Naprosto senzační a bezchybný seriál s bezkonkurenční atmosférou.. Podobnou pamatuji snad jen ve filmu "Sedm".. Tenhle "temnej případ" je rozhodně zajímavej, ale hlavní pozornost na sebe bezpochyby upoutávají oba hlavní hrdinové - silně geniální, asociální a zdeptaný Matthew McConaughey a poněkud pomalejší bitkař Woody Harrelson.. Na jejich postavách se HBO pěkně vyřádila a díky úžasnému Panu scénáristovi Nicu Pizzolatto (tvůrce dalšího famózního seroše "The Killing") mohli ožít dva nejvymakanější a nejzajímavější charaktery, které pamatuji.. Obrovskou práci odvedli i maskéři - nechat opravdu velmi přesvědčivě zestárnout dva velmi známé herce o 20 let to je velké umění! Navíc se jedná o postupné stárnutí, ne skokové.. Nesmím zapomenout ani na skvělou muziku T-Bone Burnetta, která se nedala přeslechnout už ve filmech "Walk The Line" a "Crazy Heart".. Neposlední díky patří samotnému Mistrovi režie Carymu Fukunagovi, který mě dostal už svou "Janou Eyrovou" a tady jen potvrdil, že se ze mě stává jeho skalní fanoušek :-) Hlavně prosím netočit další série, které by vyšuměly do ztracena a pošpinili jméno, které si ta první udělala!