Čas zabíjet (1996)

Tak tento snímek je velmi povedený.. Skvělé herecké výkony hlavních protagonistů!!! I přes svou dlouho stopáž nenudí.. Nejlepší scéna z filmu - závěrečná řeč Matthewa McConaugheyo.. I po letech pěkné pokoukání, které nevyčpělo.. Neznalcům vřele doporučuji !!!

Vím, kdo mě zabil (2007)

Klasický béčkový film se spoustou krve.. Myslím, že příběh je zajímavý, ale režie se nijak nepochlapila.. Příběh je rozmělněný, zmatený se zbytečnou spoustou postav a "slepých" uliček.. Tenhle snímek pravděpodobně zemře v zapomnění..

Dívka tvých snů (1998)

Hezký "pohádkový příběh" se "šťastným koncem aneb jak by mohla láska kvést ve 2. světové válce, kdyby divák neznal fakta.. Skvělé herecké výkony českých herců, které předčili světové hvězdy.. Scénář se mi líbil, ale nevím, zda to byla spíše nepovedená komedie (fórky nějak nevyzněly) nebo nevydařená drama (bez hloubky).. Film neurazí, ale ani nepotěší.. Ideální na deštivé odpoledne..

Podoby lásky (1998)

Klasicky propletený příběh se spoustou postav jejichž osudy se na konci "propojí".. Hvězdné obsazení, ale bohužel žádná hloubka, pouze povrchní dloubání do zajímavých zápletek.. Skvělý Sean Connery a Gena Rowlands. Angelina Jolie má zde typickou roli (nebo hraje sama sebe viz. "Gia", "Foxfire" nebo "Narušení"). Ryan Phillippe zírající celý film jako štěňátko.. Bohužel jsem tento film viděla až nyní, po "Lásce nebeské", "Na sv. Valentýna" a "Magnolii" - oproti těmto filmům se zdá být již "vyčpělý", ale možná byl tento film průkopníkem..

Proroctví (2009)

Celkem akční, celkem bojim-bojim, celkem dobrý efekty.. Ale ten konec :-P

Předčítač (2008)

Musím se přiznat, že tak hluboce mne žádný film zatím nezasáhl.. Netušila jsem, že jeden jediný snímek může obsahovat tolik variací bolesti.. Z kina jsem odcházela s ubrečenou tváří, s rozklepanýma nohama, chvějícíma se rukama, tupou bolestí na hrudi.. Ještě dlouho poté jsem nemohla popadnout dech.. Dlouho jsem nemluvila a film vstřebávala.. Je to opravdu mistrovské dílo, které Vám zůstane dlouhou dobu pod kůží.. Kate Winslet je nepřekonatelná.. Skvělá adaptace knihy..

Pohádky na dobrou noc (2008)

Adama Sendlera mám moc ráda a většina jeho komedií je psina.. Tento film je ovšem jedna velká trapná slátanina, která nemá hlavu ani patu.. Nevím, co tím tvůrce chtěl říci.. Zda mělo jít o bláznivou komedii pro děti ve stylu "Sám doma", nebo o rodinný úsměvný film ve stylu "Táta v sukni".. Dle mého názoru si na tomto dílku nevezmou nic ani děti, ani dospělý.. Jediná srandovní postavička byla morče s "divnejma" očima, které jedlo hamburgry, což vypovídá za vše.. Díky tomu hlodavci jsem vydržela až do konce..

Mravenec Z (1998)

Skvěle vypracovaný příběh, super animace, dobré herecké obsazení!!! Za vše po jedné hvězdičce.. Bohužel film pokazila jeho přemrštěná, chvílemi až nudná, "političnost".. Farma zvířat hadr..

Ženy (2008)

Slabší odvar ze slavných tváří.. Myslím, že mají holky ve svém věku na mnohem lepší filmy.. Unylá komedie bez kapky humoru.. Film ženy je snímek výhradně pro divačky ( žádný normální muž se na to nevydržel dívat déle než 5 minut ), ale jaksi tu chybí ta správná pastva pro oči v podání Hollywoodského ošlehaného frajera.. Škoda, pořádný samec by tomu filmu dodal šťávu :-)))

Marie Antoinetta (2006)

Nádherné kostýmy, skvělá atmosféra, ale bohužel mi celý film přijde jako módní přehlídka bez kapky šťávy.. Na to, jak se tam "nic neděje" je stopáž až příliš dlouhá..