Ruby Sparks (2012)

Výborný film. Smutné a zároveň veselé. Tragické a predsa plné nádeje. Na zamyslenie ale nie filozoficky ťažkopádne. Skvelý zážitok. Aj napriek tomu, že mi boli niektoré postavy vyslovene nesympatické, Paul Dano herecky drží úroveň, a práve toto je typ role šitej na mieru presne na neho.

Velký Gatsby (2013)

Som sklamaná. Neviem presne prečo, ale očakávaný feeling sa nedostavil. Urobiť trhák z príbehu bez deja sa málokedy podarí a ani teraz to tak nie je. Ale ľudia sa radi pozerajú na pekné veci a práve toto naplní sály. Páči sa mi vizuálna odvaha a možno hudba. DiCapriovi sa dokonale hodí táto miestami maniakálna postava. A aj keď tento Gatsby je len alternatívou toho Fitzgeraldovského, páči sa mi.

Love (2011)

Nie je to môj štýl. Nie je to námet, ktorý by ma nalákal ale aj napriek tomu som to musela vidieť. Nechcem nadhodnotiť film len preto, že „na mladého Slováka“ je to dosť dobré. Vizuálne krásne a na moje veľké prekvapenie skvelá akcia – teda presnejšie tá chvíľa. Akurát ani všetko kladné nemôže zakryť ten nenormálny výber tzv. hercov, tie vyslovené hlúposti o ktorých sa diváka snažia presvedčiť. Hnevám sa, pretože to nebolo nutné (ale nudné). Ale aj napriek všetkému som voči pánovi Kronerovi optimistická a verím, že to bude už len lepšie a lepšie.

Kameňák 3 (2005) odpad!

Pán Troška určite neskončí na smetisku dejín ako nepochopený umelec. On pochopený je! Akurát mu to asi nevyšlo ako plánoval. Svojou tvorbou sa urputne snaží posunúť humor niekde inde. Niekde, kde ho nikto nenájde. Optimista by povedal, že je treba viac hľadať. Ale ja optimistka nie som. Tento film je hlúpo hlúpy. Je to len zbierka sprostých krčmových vtipov. Akurát po predošlých dvoch častiach (opomenúc ich kvalitu) zostali už len vtipy nevtipné, tisíc krát vypustené z nevymáchaných papúľ, dookola omieľané ľuďmi bez kúska zmyslu pre humor. Človek prelistuje vtipy dobré, zlé, vtipy o policajtoch, ženách a deťoch, psoch, kravách, . . ., manželstve, škole, sexe. Potom nasleduje dlhé predlhé nič a až za ním pokus o humor v tomto šate. Všetko čo nám ponúknu tvorcovia je zlé, veľmi zlé. Akési zbytky po bohviečom. Akoby to bol len vtip. Avšak nie je.

Jánošík - Pravdivá historie (2009)

Aj keď veľmi uznávam myšlienku ukázať divákovi Jura ako človeka z mäsa a kostí bez zbytočnej mystickej heriozácie, jednoducho snaha samá nestačí. Jediné čo som si z tohto filmu doniesla bol pohľad na nádhernú krajinu po ktorej sa prechádza súci junák. Pre mňa len zbytočne predražený a príliš dlhý fotoalbum.

Andrew - člen naší rodiny (1999)

Vďaka mnohým autorom pred ním i po ňom sa Andrew bohužiaľ nemôže pýšiť originálnym námetom. Možno vám príde jeho životný príbeh predvídateľný, možno sa u neho stretnete s priemernosťou, dokonca sa vám možno bude zdať príliš umelý či prisladký . . . Ale aj napriek tomu všetkému v jeho plechovej tvári s určitosťou nájdete známky ľudskosti. Mám rada pána Williamsa i pána Hornera. A snáď práve kvôli nim na Andrewa spomínam len v dobrom.

Vražda na večeři (1976)

Nekorunovaná kráľovná komédií. Herecky výborne obsadená pätica svetových detektívov na večeri u skvostne excentrického milionára, ktorý si svojich hostí poctí vopred pripraveným a detailne premysleným programom – takou malou vraždičkou. Slepý sluha v obrovskom tajomnom sídle, príjemné privítanie každého hosťa. Vtipné dialógy, prešpekulovaný plán a kôpka zmätených detektívov. Každá minúta sa oplatí, každá scéna prinesie novú spŕšku absurdity a hlavne nový záchvat smiechu.

Panenská královna (2005) (TV film)

Jedna z najdôležitejších postáv histórie. Možno najvýznamnejšia žena Británie dokonale stvárnená Anne-Marie Duff. Úžasná, prirodzená a hlavne uveriteľná kráľovná. Tvorcovia nezabudli do akej doby sa postavili, nezabudli ani na to že sú v šedom Anglicku. Podarilo sa im udržať autenticitu. Nepokazili príbeh perfektne osvetleným a prepchatým interiérom, príliš farebnými róbami a hlavne dokonale nalíčenými herečkami ako je to vo väčšine podobných filmov. Pre mňa jednoznačne najlepšie spracovanie alžbetínskeho obdobia.