• Krátkometrážní

Cedulky (2008)

Tři krátké filmy, které na mě fungují jako matematika.

Druhé dějství (2008) (studentský film)

Když jsem se ráno po shlédnutí tohohle filmu probudil, tak se mi v hlavě ještě přehrávaly některé obrazy. Nechtělo se mi vůbec otevírat oči.

Franklyn (2008)

Film je postavený na určitém nápadu, který záměrně neříkám. Ten nápad ale ničí možnost divákovi si byť sebemenším způsobem něco s hrdinou prožít. A taky jsem měl pocit, že 90% příběhu je jenom jeho expozice, pak přichází určité rozuzlení. Pořád dostáváte nové a nové informace, které se neskládají tak, jak by si režisér přál.

Gran Torino (2008)

Když má americký film všechno, co má americký film mít.

Hranice úsvitu (2008)

Nemůžu souhlasit s tím, že by film byl nudný až hrůza. Třeba expozice je úplně parádní. Estetika obrazu je na chlup podobná režisérově předchozímu filmu. Proč jsem vlastně dal 4 hvězdičky....možná trochu scénář, ...způsob jakým se postava té herečky vrátí do filmu.

Muž a jeho pes (2008)

Belmondo je vskutku krásný člověk. Aspoň takto na mě působil v tomto filmu. Jeho herecký výkon vychází především z vlastních životních událostí, které se v jeho životě před tímto filmem odehráli. A tím pro mě pohled na jeho hrdinu získává opravdovost a dojetí. Člověk, který si svůj život prožil a teď už nejspíš jenom pokorně čeká. Hodnotit celý film znamená odprostit se od pocitu, který jsem z Belmonda měl. Scénář má trhliny, hudba mnohdy vykrádá a ostatním postavám jsem nerozumněl. Vedlejší postavy, ty, které Belmondo potká na své cestě, hrají dnes starší francouzští(nejenom) herci. Mám je uložené v paměti z různých filmů, které se tu před 1989 promítaly. A tak jsem vlastně měl radost, že je vidím. Nicméně a bohužel tahleta kombinace film vůbec nikam neposouvá. Zůstali jen vedlejšími postavami. Když jsem šel na film, představoval jsem si, že by to mohl být po letech film v duchu Alvina Straighta (Martine, vím, že ten film nemáš rád). Ale nestalo se.

Nouzový východ (2008)

Já jsem měl chvílemi pocit, že jsou nám ty emoce servírovány jako na talíři. Taky bych si dokázal představit ještě tak hodinovou expozici do jejich vztahu, neb mi přišlo, že je to takový moc okecnutý. A že se nakonec budou věnovat sousedům, to mě naštvalo. Navíc takovým kruhem, který něco uzavírá a zase otevírá něco možná podobného. Při sledování tohoto filmu na téma jakési americké krásy jsem si vzpomněl na film Daleko do nebe, který svým skrytým jemnodramatem na mě působil daleko silněji.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

.ánavošuteryv ej kat uobes amas ej žydk, ádalm yksnitěd a árats ykcizyf ej žydk, etevk ykcereh, ? attiP adarB avatsop A .tuonhelops ežůmen udvarpo ecome ývs an es kěvolČ .unarh seřp ža ydkěn uodj éretk, imanécs imínlátnemitnes yněnáhod kap uosj yT . ecome yvokávid íjípo méhonm v umlif otohot tsolanokod ákcinhceT.

Earth (2007) (TV film)

Krásné obrázky, ale velmi doslovný komentář, sdělený takovým klasickým zvučným mužským hlasem. Za vizuální sdělení tudíž 5*, za povídání 3*. Použiji-li diferenciál jednoduché funkce, následně odmocním faktoriálem neměnné proměnné, a použiji-li nezbytnou 95% odchylku, dostanu se na 4*. A na těch taky zůstávám.

Mlha (2007)

Jsem se hodně těšil na nový film Franka Darabonta. Musím říct, že tam bylo víc věcí, které se mi nelíbily, než ty, které bych obdivoval. Přes hlavního hrdinu jsem se nebyl schopen dostat do příběhu. A pak se některé postavy, na můj vkus, chovali tak nějak nelogicky, což ale vyplývá ze scénáře, který mě tolik nevzal.