Skyfall (2012)

Padouch tak genialní, až je úplně blbej. Aby se dostal do Londýna, nechá se zajmout a obětuje řadu svých agentů. Obyčejná letenka by to řešila taky. Bond taky perlí - nalákáme padoucha na návnadu a dostaneme ho. A na místě zjstí, že na zajetí padoucha si nějak zapomněl vzít zbraně i zajistit posily. Ještě, že je to Bond a tak je s drobnou pomocí jakéhosi staříka (s brokovnicí pobije asi jen čtyři ty amatéry) všechny postupně zlikviduje. Děj tedy s logickými chybami, motivace a chování postav nevěrohodné, málo humoru, celý rozpočet vyplýtván na trikové akční scény, ty jsou slušné.

Zázraky se nedějí (2008)

Silně náboženská agitka, založená na zoufalém strachu ze smrti hlavního hrdiny poté, co se dozví, že je nemocný. Jméno nemkci nepadne a nemá pkakticky žádná pžíznaky (jen jednou omdlí). Atak se bojí uvěřit, že mu Ježíš pomůže. A on mu nakonec pomůže, takže nezemře a může se dát dohromady s pohlednou věřící blondýnou. Herecky slušné.

Starostka z cukrárny (2011)

Příběh jednoduchý, snaží se být co nejvíc realistický. Tím se z toho bohužel tak nějak vytratil humor. Je to sledovatelné, mírně úsměvné, ale tak trochu nuda.

Konzultant (2013)

Příliš samoúčelné násilí, nelogičnosti v ději

Kyberválka (2013) (TV film)

Akční sci-fi. Standardní postupy odpovídající žánru. Z mého pohledu se na to dalo dívat, zápletky i chování postav byly v zásadě logické, tempo akcí mi připadalo odpovídající. Pravda, zkrácení na polovinu by pomohlo. Při sledování nahraného pořadu s občasným rychloposuvem jsem se celkem dobře bavil.

Souboj s Antikristem (2013)

Silně parodicky zaměřené proti křesťanské verzi Apokalypsy. Pár vtipných či zajímavě technicky udělaný věcí. Mě zaujalo, jak bylo uděláno nanebevstoupení spravedlivých. Ale na můj vkus příliš mnoho vulgarismů, děj ani postavy moc nedávali smysl. Dá se vidět jako určitý netradiční filmový experiment. Jedna hvězdička navíc za Annu, na tu jedinou se dalo dívat.

Flashback (2011)

Vizualně zajímavé, nestandardní zobrazení (malvané kulisy, připomínalo mi to Karla Zeman). Styl humoru mi připomínal Monty Python.

Vraždy mezi muškáty (2008) (seriál)

Na začátku se mi serial vůbec nelíbil, je takovy o ničem. Ale pak jsem přišel na chuť těm komickým, schématickým postavičkám německého venkova. Koncepčně mi to hodně připomíná serial Big Ben, jen je to víc do humoru, bez lokálně politických a klerikálních motivů

Svět za sto let (1936)

Trikové sci-fi. Triky na dobu vzniku ucházející. Ale i na dobu vzniku příliš naivní děj i postavy.

Screamers: Hon na člověka (2009)

Děj slabý, nelogický, předvídatelný, konec očekávatelný. Triky na sci-fi slabé, soustředěné hlavně na krvavé masakrování. Akce není moc dynamická. Celkově - zbytečný film. Jediné, na co se dalo koukat, byla Gina Holden.

Časové pásmo bylo změněno