Screamers: Hon na člověka

• USA Screamers: The Hunting (více)

Trinásť rokov po tom, čo Screamers – nevyspytateľné vraždiace roboty – doslova vyhladili všetku ľudskú populáciu na planéte Sirius 6B. O to prekvapivejšie je, keď z tohto Bohom zabudnutého miesta, ktoré odvtedy všetci považujú za opustené, ktosi vyšle núdzový signál! Povinnosť káže pomôcť tým, čo sa ocitli v núdzi, a tak netrvá dlho a k Siriu 6B sa vydá záchranný tím, ktorého úlohou je preveriť, či na ňom skutočne existuje kolónia ľudských preživších. Krátko po pristátí skutočne natrafia na zúboženú skupinku, ktorá v otrasných podmienkach živorí v troskách starej vojenskej základne – no oveľa desivejšie a podstatnejšie je, že zistia, že Screamers medzičasom predstavujú ešte šialenejšiu a vražednejšiu hrozbu, pretože sú dnes schopní oveľa výraznejšie meniť svoju podobu, čo v preklade znamená, že... Vyzerajú ako ľudia! O to ťažšie je odhaliť ich a zabrániť im v opustení Siria 6B, aby nemohli splniť svoj plán, ktorým je... Kompletné vyhubenie ľudskej rasy! (oficiální text distributora)

Terva odpad!

V šesté minutě a čtrnácté sekundě je v záběru vidět kameramanova bunda ( zip ). A k filmu? Již z prvních dialogů ve vesmírné lodi se dá tušit, že to bude blbost. Vítejte na Síriu 6B. Jako na dovolené v Egyptě. Uklidněte se ,tohle je záchranná mise. Bohužel to tento film nezachrání. Vřískám smíchem, je to trapný. ()

Ravi

Bezzubé pokračování vynikajícího prvního dílu se vrací na místo činu, kde volá Alianci o pomoc skupina "lidí". Už to je bolístka a prozradím-li, že bolístek je tu víc, není proč se na druhý film těšit. Ani v rámci žánru, ani v rámci béček. Je to nudné, bez atmosféry a až tragicky kulhající (režie, kamera, hudba, střih, dialogy) za tolerovatelnou mezí. Jedinou světlou výjimkou je Lance Henriksen, jehož postava je zde prohospodařena až běda, a celkově dobře vymyšlený děj. Jenže to je tak všechno ... 25% = 1/5 ()

iXtr3m3

Nenápadné béčko ktoré ani nenadchne ale ani neurazí. Postačujúca atmosféra, naviazanie po dlhej dobe na skvelý námet, triky a kulisy sú ale na dnešnú dobu slabé (aj keď vídavam aj o niekoľko tried horšie). Film som pozeral ako minimaratón aj s pôvodnými Hlasmi z podzemia hneď za sebou 13. 02. 2009, ale aj keď obe snímky delí 14 rokov, musím skonštatovať, že Hlasy z podzemia sú lepšie aj po trikovej stránke, aj po stránke atmosféry a celkovo vidno, že sa nechali aspoň voľne inšpirovať Dick-ovou predlohou, čiže mali z čoho čerpať. Nový Screameri sú jednoducho len a len nadvarenou kašou, ale nakoľko sa mi prvá časť veľmi ľúbila, tak aj pokračovanie som zhltol bez problémov a ešte jedno by som si kľudne dal. :-) ()

Malarkey odpad!

Já nevim proč tady odpadu dali název odpad, měli to pojmenovat jako sračka, proč nakonec ne, hanlivé to není, v obyčejné mluvě se o tom mluví často, a alespoň by to bylo takové upřímnější. Já vím, že se o odpadech jako o sračkách vyjadřuju vcelku často, ale proč bych nemohl. Baví mě to, akorát teda nechápu, proč na takové filmy vůbec koukám. I když u Screamers je to hlavně z toho důvodu, že to je sci-fi. Škoda jenom, že tohle je fakt dost velká sračka na to, aby mě to mohlo bavit. Kdyby se někdy na diskuzi na čsfd hlasovalo pro přejmenování odpadu na sračku, rozhodně bych byl pro. Škoda jen, že památky na tenhle film se jen tak snadno nezbavím. ()

Lacike

Dvojka má svižnejšie tempo a to je tak asi jediný jej klad. No a ešte sa dozvieme jak dopadol Peter Weller z jednotky. Film bol evidentne lacnejší, takže namiesto v opustených tovární sa väčšinu času odohráva v jaskyniach. Nabúchaní elitný tím mariňákov prišiel na planétu Sýrius zachrániť posledných ľudí, ale vďaka ich totálnej blbosti o chvíľu začnú bojovať o svoj život. Akčné scény sú tuctové. Zaujmú jedine šťavnatými gore efektami. Postavy mi boli ukradnuté. Užíval som si jedine pohľad na krásnu Ginu Holdenovú. Henriksen sa zbytočne mihne len na chvíľu. Koniec je rovnako béčkový ako v jednotke. Prvý diel za jedno pozretie stál, ale dvojka je zbytočnosť. Nie je to bohužiaľ ani tak mizerné, aby to bola zábava na účet tvorcov. Len je to slabé televízne sci-fi. 4/10. ()

• Film je volně natočen podle povídky "Varianta dvě" Philipa K. Dicka. (Terva)
  • Německý filmový kritik Peter Osteried, řekl o filmu: "Děj je lehce předvídatelný. Dialogy jsou směšné, ale velmi korelují z iracionálním chováním postav". (Terva)