Maroko (1930)

Nečekal jsem žádné zázraky, ale přesto jsem byl celkem zklamaný. Po hodině a půl si pořád kladu otázku : O čem to všechno bylo? Marlen Dietrich a Gary Cooper tvoří sice celkem zajímavou dvojici a pravděpodobně taky asi jediný důvod proč se na tenhle film podívat. V opačném případě by byl u filmu Marocco jen šedý čtvereček a film by upadl v úplné zapomnění. Děj filmu je prostý, přímočarý, bez nápadu...není v tom nic originálního. Výkony veskrze průměrné, možná že hudba nebyla úplně nejhorší. Bylo to doslova 90 minut nudy. Podruhé už bych se tomuhle filmu radši vyhnul...

Labyrint lží (2008)

Úchvatný film a především docela překvapení. Co se týče herců tak tam není vůbec co vytknout. Hudba a kamera - všechno vynikající. Pokud si někdo stěžuje na příliš dlouhou stopáž... Já sem se byl celé dvě hodiny vtažen do děje a můžu říct, že to opravdu uteče jak nic. Hned na začátku se seznámíte se syrovou realitou. A vůbec vizuální stránku bych moh chválit donekonečna. Celé se to odehrává v současnosti na blízkém východě, a až budete odcházet z kina, budete na to mít určitě svůj názor. Nějak z toho pořád kouká určitá bezvýchodnost takže asi tak. Tohle se prostě musí vidět - 5*

Kapesné (1976)

Jeden z nejlepších "dětských" filmů, které jsem viděl. Je to něco jako francouzská Obecná škola. Celkově nádherný poetický film. Opravdu stojí za vidění. Jinak mi to připomnělo ještě vynikající Stůj při mě.

Zlatý věk (1930)

Těžko dnes hodnotit. Jde o velice úzkoprofilový film, který dnes spíš poslouží historikům. Jako divák jsem ze sledování nic moc neměl. Pár scén sice celkem ušlo, ale celkově by se dalo říct, že to bylo velmi slabé. Podruhé už bych to nevydržel. Přesto to v době uvedení mohl být docela šok, možná i poutavá podívaná.

Quantum of Solace (2008)

Tenhle nový Bond se rozhodně liší od svých starších předchůdců. Tempo je rychlejší a scény jsou mnohem více akční. Hned úvod filmu naznačí, že nový úroveň bude vysoká. Líbili se mi herecké výkony v hlavních rolích, celkově i děj, vynikající natáčecí lokace... Výborná byla například scéna v rakouském divadle. Jediné co mohlo být ještě lepší byla hudba, třeba titulní skladba mě moc nezaujala. To už je ale věc osobního názoru a Bond vypadá přesně tak, jak by v dnešní době měl. Určitě za 5*

Svět valčíků (1936)

Shodou okolností je tohle první film s Fredem Astairem, který jsem viděl. Nebudu zastírat, že romantický muzikál nepatří mezi mé oblíbené žánry... Přesto byly písně slušné, občas dokonce i nějakej ten vtípek. Abych byl ale objektivní, dám 3* a uvidím až budu moct porovnat s jinými podobnými filmy.

Platinová blondýnka (1931)

Vynikající, vtipná a až situační komedie Franka Capry. V hlavní roli se objevil Robert Williams a můžeme jen spekulovat kolik dalších vynikajících rolí by si střihnul, nebýt jeho předčasné smrti. Po celou dobu filmu z něj padaly trefné hlášky. Jean Harlow jako platinová blondýnka mě teda zrovna nenadchla. V dnešní době by se klidně dalo říct, že by jí neškodilo schodit pár kil :-) Pro mě byla naprosto zastíněná skvělou Lorretou Young. Celkově se říct, že jde o celkem typickou komedii 30tých let se štastným koncem. Naštěsí jsem viděl originální verzi a tak můžu s klidným svědomím tuhle komedii doporučit.

Láska In Memoriam (2007) (TV film)

Celkově klasický tv film. Nic víc, nic mín. 2* za originalitu a vtipné herecké obsazení.

Černá sanitka (2008) (seriál)

Tak jsem viděl dík s názvem huliči, a byla to celkem prdel. Herci sice nebyli nijak úchvatní a myslím, že zpracovat takovou legendární historku by šlo rozhodně líp. Celkově se mi ale líbý ten nápad, toje hlavní. Prostě je to zajímavý.

Pekelní andělé (1930)

Herecké obsazení bylo celkem ok. Filmu sice chyběla muzika, občas tam byly němé pasáže, ale zvuk motorů letadel to dokázal přesvědčivě vynahradit. Film je jistě technickým unikátem, zvlášt vzhledem k tomu, že je 78 let starý. Hromadné letecké souboje s dominancí akrobatických kousků dokážou spolehlivě zaujmout i po letech. Spousta nezapomenutelných scén. Vzhledem k tomu všemu 5*