Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Vynikající akce. Sylvester dokázal, že ještě nepatří do starého železa a sám si zrežíroval tuhle lahůdku. Děj filmu staví na naivní představě skupinky američanů. Myslí si, že pomůžou obyvatelstvu sužovanému občanskou válkou, ale místo toho se sami dostanou do pekla. Pak na scénu přichází skupina žoldáků, co je má osvobodit, no a samozřejmě RAMBO.

Mumie (1932)

I was terribly bored! Herecké výkony, hudba a natáčecí lokace byly na úrovni, to bezpochyby. Tenhle horor ale bohužel postrádal jakoukoliv atmosféru. Děj se odvíjel pomalu a nezáživně. Scénář slabý a děravý. Nemůžete udělat dobrý horor, když 90% scén se jenom tlachá a tlachá. Dále byla znát absence jakýchkoliv triků, akčních scén nebo snad zvratů. Mumie byla ale první horor tohoto žánru a vzhledem ke stáří filmu dávám alespoň 2*.

Zrůdy (1932)

Další syrový horor, který by dnes už asi nebylo možné natočit. Není divu, že byl ve své době v mnoha zemích zakázán. Navíc díky své přijatelné délce nenudí ani po těch 76 letech.

Dracula (1931)

Bohužel, u drákuly jsem se vyloženě nudil. Začátek ještě ušel, ale pak se napětí ztratilo a sledování filmu se zdálu nekonečnám. Finální scéna mě taky zrovna neuchvátila. Kamera po celou dobu filmu statická, hudba prakticky neexistovala. Kromě drákuly hrály ostatní herci jak ponocní. Zkrátka čekal jsem víc. Přesto dám s ohledem na stáří filmu alespoň 3*

Neviditelný muž (1933)

Snad nejlepší film z 30. let co jsem viděl. Typicky pro svou dobu, délka filmu přesahuje sotva 1 hodinu. Musím říct, že ta jedna hodina je nabita až k prasknutí. Děj je vynikající od začátku. Triky úžasné, plynulé, o dost lepší než třeba v King Kongovi, který vznikl ve stejném roce. Hlavně film má atmosféru strachu a neznáma. To mi chybělo třeba u Frankensteina, Draculy... I po těch letech prostě po všech stránkách třída. Včetně finální scény...opravdu, to nejlepší z 30tých let. Proto 5*

Lhář, lhář (1997)

Sympatická komedie s Jimem Carrym v hlavní roli, který dostal hodně prostoru. Místy se to už opakuje, ale celkově to bylo ok.

Zjizvená tvář (1932)

Klasický gangsterský film, zakladatel žánru. Na svou dobu určitě šokující, protože film vznikl v době, kdy byla válka gangů na denním pořádku. Když v USA vyhlásily roku 1919 prohibici, nikdo netušil, že důsledkem bude vznik gangů spolu s rostoucí poptávkou po jakémkoliv alkoholu. Teprve v roce 1931, po zatčení Al Caponeho se situace zklidnila. K utichnutí zbraní ale došlo až v roce 1933, když se prohibice nadobro zrušila. Podobný film jako Scarface je třeba film Roaring twenties s H. Bogartem. V podstatě jde o to samé. Z řadového člena gangu se stává člověk, který prakticky ovládá celé město. Tím víc lidí ale usiluje o jeho život. A o tom Scarface je.

Minulost Jany Kosinové (1940)

J.A. Holmanovi se podařilo v časech protektorátu natočit bezpochyby kvalitní film. I v dnešní době má co nabídnout. Závěr filmu se mi líbil nejvíc. Vynikající byla taky scéna s monologem v divadle.

Skejťák 2 (1994)

Nebylo to tak hrozné. Pro 8leté děti ideální výchovný film :-) Navíc vtipná hláška policisty, když se Sammy na skejtu za jízdy drží jeho policejního auta, který jelo sotva krokem - "Co blázníš, jel sem skoro 60 v hodině"