To já ne, to on (1980)

Řekl bych průměrná francouzská komedie. Tak z 90% se odehrává v tehdejším "francouzském" Tunisku. Pierre Richard si zahrál jednu ze svých typických komediálních rolí, zatímco ostatní mu přihrávají vtípky. Celkově mi ale vadila příliš dlouhá stopáž. Takové zkrácení o půl hodiny by filmu jenom prospělo. Za celý dobu sem se taky zasmál asi jenom třikrát takže proto nakonec jenom 2*

Detektivové z Hollywoodu (2003)

Nadrprumerna policajtska komedie. Hlavni dvojka byla fakt super, honicky taky na urovni, obcas i nakej ten vtipek. Samozrejme film vyuzival vetsiny "hollywoodskych" klišé, ale můžete narazit na horší kousky. Záplatka taky nebyla moc složitá... Ale prostě Ford je pořád ještě ve formě takže asi tak.

Poslední polibek (2006)

Od první minuty to bylo zajímavé. Příjemné herecké obsazení, dobrý spád. Akorát mi občas vadily ty cajdáky co tam hrály, ale celkově příjemný překvapení. A řek bych, že to byl asi nejlepší film co kdy běžel na kanálu Film+

Co moře pohltí (1931)

Hodně nudný Hitchcock. Abych řekl pravdu tak scénář byl velmi slabý, celkem děj tvořili asi 4 postavy. Stejně tak byly zbytečné texty, které jakoby uváděli na scénu... Film byl prakticky poloněmý. Děj příliš nekomplikovaný a jednoduchý. Líbili se mi akorát tak záběry z Paříže nebo Hong Kongu. Takže kamera asi jedna z mála věcí, co by šli pochválit. Určitě lze doporučit alespoň všem, kteří chtějí vidět všechny filmy od Hitchcocka.

Vzpomínky na Afriku (1985)

Tak tohle je dneska už nesmrtelná klasika. Na film jsem koukal ve třech etapách, a to kvůli jeho délce. Přesto se mi Vzpomínky líbily. Vynikající hudba, nádherná příroda a obsazení hereckých hvězd první velikosti. Tohle všechno dělá tenhle film výjjimečný.

Šoa (1985)

Nevím, jestli někdo vydržel sledovat celých 9 hodin, ale každopádně je za tím vidět obrovský kus práce. Tohle by se mohlo klidně promítat i ve školách.

Cestománie (1999) (seriál)

Na to se dalo dívat vždycky. Poučný, zábavný a zajímavý.

Velmi křehké vztahy (2007) (seriál) odpad!

Tohle jenom vypovídá o úrovni národa, prostě zatím to funguje. Točí se, sledovanost je, prima je spokojená, herci si vydělaj balík a divák je v podstatě taky spokojený. Povíme si za 5 let.

VyVolení (2005) (pořad)

Jeden z pořadů nové doby, kterému se na nějakou dobu podařilo pobláznit celou republiku. Vyvolení byly všude, v televizi, časopisech, novinách, na internetu... Kdo by je neznal. Sledovaností válcovaly ostatní kanály a užívaly si svých 15 minut slávy. Dneska už bych samozřejmě nedal dohromady ani jména tří soutěžících. Ale dívaly sme se na to všichni a vzhledem k tomu, že první řada nebyla tak špatná, dávám 3*

Veřejný nepřítel (1931)

Spolu s filmem The Doorway to Hell jeden z prvních gangsterských filmů, které založily tento žánr. Shodou okolností James Cagney hrál v obou a roli gangstera si střihnul ještě několikrát. Co na tom, že scénář je pokaždé stejný. Z bezvýznamného pobudy bossem celé organizace. Na konci následuje vždy krutý pád, a veřejný nepřítel nebyl výjjimkou. Film zobrazuje tehdejší dobu, kdy gangy ovládaly celá města a policie byla bezmocná. Film se navíc snaží působit i výchovně. Doslovně každý gangster skončí tak jako Cagney ve filmu. K tomu se film snaží apelovat na veřejnost, aby zaujala vůči gangsterům nekompromisní postoj. To všechno jsou společné znaky gangsterkých filmů 30tých let. Veřejný nepřítel nepatří mezi ty nejlepší, ale vzhledem k jeho stáří přesto stojí za shlédnutí.