Za plotem (2006)

Skvělý originální dabing a i příběh je místy velmi realistický a skvěle zpracovaný. Já mám film opravdu rád a eskapády s hyperaktivní veverkou nebo únik před rozčileným psem jsou bezvadné scény. Vincent: To né. Řekni, že nejsi tak hloupý, aby ses pokoušel ukrást moje zásoby?! RJ, teď tě budu muset sníst! RJ: Prosím, jsem chudák co chce nakrmit svoji rodinu! Vincent: Ty přece žádnou rodinu nemáš. RJ: Jsem jednočlenná rodina.

Constantine (2005)

Příběh o vymítači Johnu Constantinovi (Keanu Reeves, který se konečně odtrhl od své role v Matrixu), který má schopnosti odhalit, jestli se pod lidstvou slupkou skrývá anděl, nebo démon. Další postavou je detektivka Angela, která chce pomoci při řešení smrti jejího dvojčete, Constantine se jí nakonec pro spásu vlastní duše rozhodne pomoci a rozjíždí se příběh plný děsivých nadpřirozených bytostí. Skvěle zpracované peklo a ta akční část v nemocničním prostředí na konci filmu mi přilepila oči k obrazovce. Film navíc po snímku Já, robot (výše) nastartoval kariéru Shii LaBeoufa, který se nyní proslavil snímky Transformers, Disturbia (oba 2007) a nyní i novým příběhem Indiana Jonese (2008) a snad nás dále překvapí i chystanými filmy Oko dravce a Transformers 2. Angela Dodsonová: Bůh s námi má jistě určité záměry. John Constantine: Je to jen kluk pozorující mraveniště. Žádný záměry nemá.

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Stále se nemohu zbavit dojmu že je zde film uveden jen pod polovičním názvem, ale to není to hlavní. První snímek dnes už legendy s kloboukem a bičem, úžasného Spielbergova archeologa Indiana Jonese se skvělými scénami, dějem, hláškami, artefakty ale i soundtrackem (kdo by zapomněl slavné tá-ta-da-tá tá-ta-dááá). Prostě film bych mohl vychválit až do nebe a kdyby se mi chtělo víc psát tak to také udělám. Navíc ty skvělé honičky a mlátičky s Němci (v jakém filmu by si někdo rád nebouchnul do nácka) a nakonec návštěva Area 51 a zatlučení slavného předmětu do krabice. Paráda! Takhle vypadá dobrodružství! (Indy potká bojovníka s mečem, který s ním začne nadšeně šermovat) Indiana Jones: Jdi do hajzlu! (načež vytáhne svou pistoli a zastřelí ho) Davy jásají, diváci lehají smíchy.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Tarantinův klenot a zároveň naprostá kultovní klasika. Tímto filmem režisér dokázal proč mnozí jeho fanoušci dělí filmovou historii na epochu "před Tarantinem" a "po něm". Zápletku není třeba popisovat, jen málo lidí film nezná, do toho skvělí herci a hudba (Tarantino má na ni skutečně cit, sežeňte si i soundtrack filmů Kill Bill)... prostě paráda! Winston Wolfe: Pokud jsem dobře informován o situaci, máme tu auto plus tělo mínus hlava v garáži.

„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)

Jedna z nejlepších českých komedií s mnoha slavnými jmény vymyšlená na základě nápadů Svěráka a Smoljaka. Mnoho jejích hlášek už zlidovělo a je to pravá česká klasika. Janda: Tuček! No.., vy pracujete jako...? Tuček: Jako ďas, pane profesore!!

Dannyho parťáci 3 (2007)

Danny a jeho parta sympaťáků si už definitivně namastili kapsy v předchozích dílech a na šikmou plochu by se už dost možná nikdo z nich nepodíval (no i když hned ze začátku Rusty "blbnul" v hračkářství) ale všichni se dali znovu dohromady pro jedinou věc. Willy Bank s tváří Al Pacina podfouknul jejich kamaráda Reubena a oni spřádají pomstu. Předně je úžasný, že se Dannyho jedenáctka vrátila do Vegas, protože návštěva Evropy v předchozím díle jim příliš nesvědčila. Zato zde jsou na svém písečku a vy jim v jejich plánu budete od začátku držet palce a budete žasnout nad elegancí s jakou se jim vše daří. Prostě návrat ve velkém stylu a já můžu jen doufat, že pokud vznikne čtvrtý díl, tak bude mít stejný šmrnc jako tenhle, nebo dokonce jako božská jednička. Pane Soderberghu, držím palce! Rusty Ryan: Prošel jsem tolik plánů, že dokážu nahmatat čáru prstem.

Dannyho parťáci 2 (2004)

Druhý díl je slabší o tom se snad nemusím s nikým přít, stejně jde o nadprůměrný film, ale na jedničku prostě nemá ani náhodou ani když do již tak velikého hvězdného asámblu přibyla navíc Catherine Zeta-Jones. Terry Benedict zjistil, kdo ho okradl a chce své peníze zpět a to i s vysokými úroky. Vydáváme se tedy do Evropy, kde se parťáci snaží ukradnout něco nového a hlavně cenného. Nakonec se vsadí s arogantním francouzem, který chce zjistit kdo je lepší a za výhru hodlá zaplatit jejich dluh Benedictovi. Příběh je ve druhém díle pořádně zamotaný a celkově už to nemá ty grády jako jednička. Ale na druhou stranu tři hvězdičky mi přišly jako urážka i když jsem o nich uvažoval a proto jsou podle mě čtyři akorát. (Basher a Reuben si volají s Rustym.) Basher Tarr: Celéj dům nenakloníš! Reuben Tishkoff: Se šikmou věží v Pise se to povedlo!

Dannyho parťáci (2001)

Tohle je klasika kriminálních komedií a já ji už dávno miluju. Danny Ocean hned po opuštění vězení dává dohromady plán pro vykradení tří Las Vegaských kasin, které patří Terrymu Benedictovi. Dává proto dohromady elitní tým profíků ve svém oboru a my většinu filmu sledujeme, jak se jeho plán vyvíjí. Příběh není nijak složitý, ale úžasní jsou jednotliví naprosto odlišní kumpáni, plán je naprosto geniální a je zde i dost veselých situací nebo hlášek. Navíc je zde neskutečné množství těch největších Hollywoodských hvězd: George Clooney, Brad Pitt, Julia Roberts a Andy Garcia. Co dodat? Podle mě je pět hvězdiček naprosto zasloužených a věřím, že má sice film své odpůrce, ale mě si už dávno získal. Danny Ocean: Potřebujem Saula. Rusty Ryan: Nebude chtít. Před rokem toho nechal. Danny Ocean: Dal se na víru? Rusty Ryan: Vředy.

Bridget Jonesová - S rozumem v koncích (2004)

Bridget je prostě super sympatická třicátnice s tváří úžasné Renée Zellweger, která už po druhé zažívá trable, když se ocitá mezi dvěma muži a to svým bývalým šéfem a nynějším kolegou v telvizních cestopisech Danielem a bohatým typicky britským chlapem a právníkem Marcem. Znovu jsem se skvěle bavil, i když druhý díl mi přišel trochu slabší. Bridget Jonesová: Úplnej konec, ale věř mi, že příště už to fakt neposeru, mami. paní Jonesová: Jak to mluvíš? Bridget Jonesová: Promiň. Příště už to vážně neposeru, matko.

Deník Bridget Jonesové (2001)

Daniel Clever: Odkud znáš slizouna Darcyho? Bridget Jonesová: Vypadá to, že jsem se s ním cákala nahá v bazénku. Daniel Clever: No tomu věřím, ty nemravo nemravná.