12 úkolů pro Asterixe (1976)

Skvělý film podle komiksu se spoustou zábavy a dobrodružství, ale i parodií je jeden z Asterixových nejlepších.

Bídníci (2000) (seriál)

Gérard Depardieu zde skutečně září a seriál jsem si díky němu a Johnu Malkovichovi nebo Christianu Clavierovi skutečně oblíbil, protože své role zahráli skutečně perfektně. Prostě vrcholné dílo Victora Huga zfilmované jak nejlépe mohlo být.

Goldfinger (1964)

Velmi zajímavý příběh o vykradení americké Fort Knox. Jamese Bonda jsem nikdy neměl rád, protože lepší jsou chlapíci jako Jason Bourne, než slavný 007, který má věčně nejlepší techniku a vymoženosti vědy, to Bourne mlátí lidi knihami... Každopádně Sean Connery je svou rolí legendární a film se mi tedy líbil. A nakonec nejslavnější věta: James Bond: Očekáváte, že promluvím, pane Goldfingere? Auric Goldfinger: Ne. Očekám, že zemřete.

Asterix a překvapení pro Cézara (1985)

Stále vtipní, stále silní a udatní, prostě naši milí Galové s celou parádou. V tomto díle zachraňují Galy Tragikomixe a Falbalu a nakonec zavítají až k Caesarovi do Říma na oslavu jeho narozenin. Proč nedám o hvězdičku víc je asi pouze příšerný český dabing, na který se ale nakonec dá stejně zvyknout. Briseradius: Jste zařazeni do první legie, třetí kohorta, druhý manipul, první centurie. Tohle musíte uvést, když se budete hlásit. Zahlaste se mi! Asterix: Asterix, těší mě. Obelix: Obelix, jak se vede?

Asterix a Obelix: Mise Kleopatra (2002)

Lepší než první díl a to hlavně že téma není tolik vážné a film obsahuje neskutečnou spoustu vtipných hlášek, momentů a různých parodií. Navíc zde máme stejné geniální herecké obsazení a navíc přibyla extrémně sympatická postava Numerobise,který je zdrojem většiny vtipných scén a kterého hraje Jamel Debbouze a má zde mnohem lepší roli než v novějším Dni Vítězství. Numerobis: Dobrý den! Nevíte, jak se dostanu do galské vesnice? voják: Nejlíp uděláte, když půjdete po fackách...

Astérix a velký boj (1989)

Spolu s návštěvou Ameriky je to druhý nepříliš povedený díl s divným příběhem a kvůli zbláznění Panoramixe jekési netradiční Asterixovské dobrodružství s temnou atmosférou a slabým dabingem, přes to všechno ale obsahuje mnoho světlých míst.

Asterix v Británii (1986)

Asi druhý nejlepší Asterix charakterizuje ten impulzivní ostrovní národ na západě Evropy a samozřejmě jejich podivné zvyky. Spousta vtípků, skvělý dabing a již zmíněná dokonalá charakteristika Britů a skvělé scény v čele se závěrečným ragby turnajem nebo návštěvě vinného sklípku. Caesar: Zaznamenej: Přišel jsem, viděl jsem a nevěřil vlastním očím!

Asterix dobývá Ameriku (1994)

Asi nejslabší díl celé série o návštěvě v Americe u indiánů. Prostě průměr mezi kreslenými filmy, což v Asterixově případě není velkým úspěchem, má na víc.

Asterix a Obelix (1999)

Christian Clavier a Gerard Depardieu jsou skvělí herci pro ústřední dvojici a jejich charizma je cítit po celou dobu filmu. Příběh je inspirovaný dílem Asterix a Galové a líbil se mi více než kreslený, protože ten nebyl co se týče příběhu tolik propracovaný jako hraný. Francouzská klasika. Panoramix: To je konec jeho vousu. Obelix: Na druhym konci bude on! Asterix: Tos vymyslel vlastní hlavou? Omlouvám se Malarkeyovi, ale poprvé kopíruji stejnou hlášku, ale tahle mi prostě přišla nejlepší.

Asterix a Kleopatra (1968)

Jeden z nejlepších dílů obsahuje vše co je třeba, celý film hlavní hrdiny, egypťany i když historicky poněkud odlišné, piráty ale i nějakého toho zloducha mimo římanů. Skvělá věc!