Láska nebeská (2003)

Splácejte dohromady mnoho příběhů o lásce. Co vznikne? No většinou přeslazená romantická komedie, která se snaží o úspěch za každou cenu. A když k těm několika příběhům připojíte fištróna několika lidí? Vznikne Láska nebeská. Příběhy se rázem začnou smutně i vesele, ale vždy krásně proplétat a i ty vtipy začnou být vtipné. Tento film lásku navíc propaguje krásně nenásilnou formou a po drobném zamýšlení zjistíte, že láska je opravdu všude (ještě lépe to dokazují bonusové materiály) Pusťte si navíc film s přítelkyní nebo přítelem a jste skutečně v romantickém nebi. No tohle všechno plkám a jsem přitom kluk, a ti většinou takovýmto filmům nepropadají, takže na tom skutečně asi něco bude, nemyslíte? :) (Poté, co přestárlá rocková hvězda v přímém přenosu napsala na plakát kapely Blue: Jsme čuráci.) moderátor: Billy, dívají se na nás i děti. Billy Mack: Aha, promiňte. Milé děti, strýček Billy vám říká: Nikdy nekupujte drogy! Staňte se popovou hvězdou a budou vám je dávat zadarmo!

Doba ledová 2: Obleva (2006)

Slabší pokračování skvělého prvního dílu z dávných časů o trojici mamut Manny, tygr Diego a lenochod Sid. Ve druhém díle, který ztratil kus svého humoru a zároveň získal trochu nudnější příběh. Přesto ale putování této čtveřice před zkázou v podobě záplavy jejich údolí zůstává vtipné hlavně díky Sidovi, který se stále ostatním snaží (podle mě zbytečně) dokazovat, že je jejich rovnocenný parťák a podpora "týmu"; ale také díky Diegovi, který ztrácí svou drsnou skořápku kvůli panickému strachu z vody. K tomu všemu získává ve druhém díle mnohem větší prostor oblíbená krysoveverka Scrat, což je samozřejmě moc dobře a ke konci se při její návštěvě Nebe budete určitě válet po zemi smíchy. (Sid si prozpěvuje) Sid: A šli mamuti do paďous, do paďous... Manny: Side! Necháš konečně toho zpívání?! Sid: No dobře, když nemáš rád veselý písničky, tak nic!

Blafuj jako Beckham (2002)

Tenhle film není o fotbale, je to o těch holkách a o Indech, což není příliš zajímavé. Kdo fotbal nehrál, nepochopí. Jediná hvězda ve tmě je v tomto filmu Keira Knightley.

BloodRayne (2005)

Uwe Boll je skutečně tragéd, i se slušnými herci i rozpočtem natočí podle nadprůměrné hry béčkový nemastný neslaný upíří krvák. Jediné na co se dá koukat je Kristanna Loken jako Bloodrayne (a že jí to sluší) a Michelle Rodriguéz známější jako Ana-Lucía ze seriálu Ztraceni.

Equilibrium (2002)

Jedno z mých oblíbených sci-fi, pojednává o světě budoucnosti, kde vládne režim, jenž zakazuje lidem projevovat veškeré emoce, aby lidstvo svým hněvem a nenávistí nerozpoutalo novou válku, kterou by už nemuselo přežít. Jsme tedy svědky pálení uměleckých děl, které by lidské emoce mohly znovu probudit a zároveň boje s cituschopnými připomínající teroristické organizace, které zmíněné předměty chrání. Příběh sledujeme očima Johna Prestona (Christian Bale), klerika, který chce cituschopné vymýtit. Příběh je úžasně chladný a šedý v budoucnosti bez emocí a nutí k zamyšlení. Lepší podívaná než Matrix co se týče efektů to není (jak inzeruje poutač), ale příběh je na podobné úrovni. Schopnost cítit. Protože jste nikdy nic necítil, neznáte to. Je to nutnost, jako dýchání. A bez pocitů, bez lásky, bez hněvu a bez lítosti je dýchání jenom jako tikot hodin.

Čekej do tmy (1967)

Velmi dramatické drama dalo by se říct :) Ne konec srandiček, film se mi velmi líbil jednak příběhem, který je poměrně drsný, což je v mafiánském prostředí klasika, ale hlavně herečkou v titulní roli, protože Audrey Hepburn byla prostě jedna z nejlepších hereček na světě. Film se ze začátku tváří nenápadně, ale ke konci je styl, kterým mafiáni Susy vydírají. Velmi povedený film a rozhodně stojí za to ho vidět.

Doba ledová (2002)

Animovaná komedie o pravěkké skupince, kdy se hned na začátku "vetře" lenochod Sid k mamutovi Mannymu aby mu kryl zadek před zbylou zvířenou, kterou Sid s oblibou provokuje. Spolu narazí na děcko, které se většinu filmu pokoušejí vrátit tlupě neandrtálců. Připojí se k nim šavlozubý tygr Diego, který od své smečky dostal za úkol děcko přinést. Nakonec se v něm však projeví světlá stránka a on se připojí k nově vzniklé trojici přátel a postaví se své smečce. Spousta srandy (ta scéna jak Sid vyklepává plenky, to jsem se válel) tomu všemu dodává šmrnc a vzniká nám úžasný animáč pro malé i velké. (Sidovi se právě podařilo rozdělat oheň) Sid: Od teď mi říkejte Sid, pán plamenů. Manny: Hele ty pane plamenů, hoří ti ocas!

Benny a Joon (1993)

Film nemá kdovíjaký příběh ale vysoko nad vodou ho drží svým hereckým výkonem Johnny Depp v jedné z nejlepších rolí jeho kariéry. Kdo by mohl zapomenout na scénu v parku, nebo v bufetu kdy tančí pomocí vidliček s bagetami.

Armageddon (1998)

Znovu Michael Bay, i když mi to jeho vlastenectví začíná lézt na mozek, tak tohle dílo mám rád, je sice značně přehnané, ale plné super momentů i hlášek a je nabitý hvězdami, které mají role na tělo: Bruce Willis, Ben Affleck, Billy Bob Thorton, Michael Clarke Duncan a Liv Tyler. Charles "Chick" Chapple: Když A. J. otec zemřel, řekl jsi, že mu kluka postaráš, nevím jestli zastřelit ho znamená se o něho postarat.

Hellboy (2004)

Film o chlapci z pekla, který k nám pronikne z brány mezi světy hned na začátku filmu, později je jeden ze členů tajné vládní jednotky pro zásahy v případě paranormálních jevů. Jeho kolegy jsou zde obojživelný Abe Sapien a pyrokinetička Liz, jeho protivníkem je Grigory Rasputin, kterého skvěle stvárnil Karel Roden a charizma z něj přímo sálá. Příběh se odehrává nejdříve na konci druhé světové války, kdy Němci chtěli zvrátit události ve svůj prospěch pomocí paranormálních jevů, což je mimochodem skvěle zpracované, a poté i v současnosti, kdy Rasputin hodlá připravit lidstvu apokalypsu prostřednictvím Hellboye. Guillermo del Toro znovu předvedl co všechno umí a jak dokáže zpracovat hutný sci-fi příběh, můžů se proto jen těšit na filmového hobita, který pro nás Guillermo chystá někdy kolem roku 2011. Film má skvělé efekty i hlášky červeného dvoumetrového hrdiny a nakonec i ten příběh člověka v křesle udrží a to tak, že na film ještě dlouho vzpomíná. Těšte se do pekla!