Kobra 11 (1996) (seriál)

Znovu souhlasím s Malarkeym, hlavním poutákem tohoto seriálu jsou bezesporu neustálé bouračky a skvělé efekty, co mi ale leze na nervy je neustálé střídání Semirových kolegů a i to že německé dálnice zde vypadají jako naprostá džungle...

Columbo (1971) (seriál)

Dobrý detektivní seriál na který jsem nucen se dívat kdykoli v neděli škrábu brambory. Columbo má skvělé detektivní způsoby i fištrón, skvělé je rovněž jeho herecké ztvárnění, příbady už mi ale přijdou poněkud nudné, stejně jako vedlejší postavy. Každopádně ale jde o americkou detektivní klasiku.

Hercule Poirot (1989) (seriál)

Hercule Poirot je nejslavnější postava z románů Agathy Christie a zde je skvěle ztvárněna Davidem Suchetem, který má v této roli rozhodně větší charizma než Ustinov. Jde o rozhodně nadprůměrnou detektivku, kterou mi ale kazí fakt, že se všechno točí pouze kokem ústřední postavy, která je někdy na můj vkus až příliš arogantní, zatímco zbylé postavy v čele s kapitánem Hastingsem jsou úplně neschopné a nedokážou vymyslet ani malou část případu. Najdou se ale i humorné scény, které se většinou točí kolem typicky britského Hastingse, což jsou rozhodně bodíky k dobru :)

Ospalá díra (1999)

Spolu s Faunovým labyrintem je Ospalá díra mojí nejoblíbenější hororovou pohádkou. Tim Burton zde totiž vytahuje na obdiv veškeré své umění, a že se v těch duchách, přízracích a jiné pohádkové havěti, skutečně vyzná! Pak Johnny Depp jako konstábl Ichabold Crane a Christina Ricci jako Katrina Anne. Zde musím do nebe vychválit především atmosféru a exteriéry, stejně jako bezhlavého jezdce v podání Christophera Walkena. ...budou padat hlavy! Ichabod Crane: Doktor Lancaster, reverend Steenwyck, hm, notář Hardenbrook a soudce Philipse. Ten vzal nohy na ramena a ztratil hlavu.

Bůh odpouští, já ne! (1967)

Nevím kolikáté, ale rozhodně počátkové natáčení s Terrencem Hillem a Budem Spencerem, kteří ale nejsou v "mlátících" rolích, jak jsme zvyklí, ale v poměrně obyčejném Westernu, který sice úplně nenudí, ale vůbec ničím nepřekvapí...

Přátelé (1994) (seriál)

Legendární americký sitcom. Tito herci se hledali, až se našli. Úžasné eskapády a neustálé koňské dávky vtipných situací a hlášek. I¨ll be there for yoooooou!

Futurama: Benderovo parádní terno (2007) (video kompilace)

A nezhebne a nezhebne! Tenhle film má všechny přednosti, které má i seriál a kvůli kterým ho miluju. Spousta srandy, příjemně cáklý příběh o cestování časem plným paradoxů a standartní postavy, které nejspíš nikdy neomrzí. Hermes hned na začátku přijde o tělo a jeho hlava si většinu filmu hoví ve skleněné nádobce, Fry má zase na zadku fešné tetování, kolem kterého se točí celý film, Leele a Amy to na nudapláži opravdu sluší :) a nakonec je tu Bender, a to je prostě klasa, která nikdy neomrzí. Skvělý film, královská zábava a mohu tvůrcům doporučit ať nepřestávají a řeknou si We'll never stop Futurama! Nibbler: Naše útočné lodě na jejich mocné židle neměly. Vesmír je odsouzen k záhubě! Fry: Už si můžu natáhnout kalhoty? Nibbler: K ZÁHUBĚ!

Futurama (1999) (seriál)

Tvůrci Simpsonů vypěstovali podle mě mnohem lepší, vtipnější a bláznivější seriál, v každé epizodě se směju jak blázen. Sledujeme dobrodružství Philipa J. Frye, který se nedopatřením zmrazí a probudí se až v roce 3000, kde potkává jednookou Leelu, kleptomanického robota-alkoholika Bendera (se skvělým dabingem Johna DiMaggia), a nakonec i svého potomka profesora a jeho mezigalaktický poštovní tým. Spousta parodií a narážek, skvělé hlášky (jako Benderovo oblíbené Bite my shiny metal ass!),zároveň Futurama obsahuje nejlepší spracování budoucnosti jaké jsem viděl (ta potrubní MHD je geniální). Prostě dohromdy obrovský kopec srandy a nejlepší kreslenej seriál všech dob, a při opilosti vysíláme dvojitě!

4400 (2004) (seriál)

Seriál s poměrně dobrým nápadem, ale postupně upadající. Prostě další "novodobý" americký seriál, který měl za úkol převálcovat Ztracené, nebo Hrdiny, i přes své ambice ale na tyto kousky nemá.

Hrdinové (2006) (seriál)

Hrdinové jsou už dlouho u holek v naší třídě fenoménem. Já jsem jejich kouzlu takhle naplno nepodlehl a radši mám konkurenční Ztracené, stejně se ale Hrdinové mohou pochlubit velkou rozmanitostí postav a zajímavým námětem, stejně jako skvělou atmosférou a spoustou fanoušků, kteří za nimi stojí. Americké seriály vpřed!