Jezero smrti (2008)

Velmi znepokojující obraz mládeže ve Velké Británii a na mě padla s tímhle filmem velká deka aneb britská hororová škola opět vyučuje. Výsledek je sice neoriginální, ale velmi napínavý, drsný a pro někoho možná tězce stravitelný.

Kletba Měsíčního údolí (2008)

Jako kdyby jsem tahle prostá fantasy dorazila z přelomu 80 a 90.let, je to možná i díky omezenému rozpočtu a minimu digitálních triků. Přesto se film mojí 9-leté sestřenici velmi líbil a právě malé dívky jsou nejspíš cílovka téhle fantasy. Gabor Csupo(Most do země Terabithia) jinak ukazuje, že je slibný režisér - umí to s charaktery postav, ale dialogy jsou tentokrát velmi slabé. Film má solidní obsazení a i když D.Blue Richards zdaleka není AnnaSophia Robb, skvěle se umí nosit v krásných kostýmech, kterých vyzkouší hned několik. Přesto, kdo čeká něco stejně povedeného jako Terabithia, bude pravděpodobně dost zklamán.

Město Ember (2008)

Kdybych měl děti, tak právě na takové dětské filmy bych je vodil do kina. City of Ember je totiž povedený dětský film odehravajíc se hluboho pod zemí, kde vám na cestu svítí tisíce žárovek a J. Verne by měl radost.

Odpor (2008)

Zwick jede na neutrál, herci moc dobří. U mě vede ale L.Schreiber a to už od Vřískotu 2.

Patologie (2008)

Každé tělo má své tajemství. Sex, drogy a mrtvoly, aneb dvojice Neveldine/Taylor(tentokrát však jen jako scénáristé a producenti) opět ve formě. Tady by asi neměl nikdo očekávat brilantní herecké výkony. Film má, také i díky klipové režii, spád, perverzně-bizarní atmosféru a parádní závěr. Na někoho bude těch zvrhlostí ve filmu možná trochu moc, ale např.soulož před mrtvým publikem jen tak v nějakém filmu zase neuvidíte, což asi není nejlepší doporučení proč si tenhle film pustit nebo ano? Zvrhlíci:))

Po přečtení spalte (2008)

Coenovic tvorbu prostě žeru a žeru rád:) Tahle černá komedie sice nedosahuje kvalit třeba Big Lebowského, přesto jsem se přistihl se širokým úsměvem na tváři po několika vteřinách filmu a úsměv nezmize prakticky až do závěrečných titulků. Jako obvykle mají Coeni spoustu výborných herců, kteří výborně hrají a je úplně vidět jak je filmování s Coeny baví a jak si ho užívají, navíc režisérské duo připravilo několik úžasných dárečků, jako třeba boží herecký výstup J.K.Simmonse nebo tajný kutilský výrobek George Clooneyho - snad moc neprozradím když řeknu, že je v tom něco falického. Zajímalo by mě, kdo může za ten bláznivě/rošťáckej účes Brada Pitta:)

Prosíme přetočte (2008)

Velká pocta amatérským nadšencům všech kategorií v invenční, bizarní a zábavné podívané, nekonvenčního tvůrce M.Gondryho s excelentním Jackem Blackem, který si tak jen upevnil přední pozici v seznamu mých nej. herců.Také vás po filmu svrběly ruce touhou něco hned vytvořit?:))

Repo: Genetická opera! (2008)

Režisér D.L.Bousman si nejspíš splnil sen a natočil ujetě/sympatický muzikál, který mě nějakým zábavně/uchylným způsobem pobavil. Fanoušci rockových songů, latexu, podvazků či plynových masek si můžou přihodit hvězdičky navíc.

Ruiny (2008)

Adéla ještě nevečeřela? Celkem povedený horor/thriller s velmi dobrou atmosférou a exteriéry. Navíc z lékařského pohledu, pro medika velmi slušná praxe:))

Seznamte se s Davem (2008)

O velikost penisu miniaturního mimozemského kapitána lepší než Norbit nebo Zamilovaný profesor 2. Přesto je to biják, který pobaví jen malé děti a dospělé bez vkusu.