Oscar Wilde (1997)

Nikdy bych neřekla, že se mi tohle bude líbit... a líbilo. Vzhledem k většímu množství postav a komplikované spleti vztahů byl první zážitek čtyřhvězdičkový, druhý však už absolutní. Stephen Fry perfektně naplnil mou vlastní představu o Oscaru Wildovi - inteligentním, talentovaném a společenském člověku, jehož poněkud mate jen sféra emocí. Zvlášť mile mě překvapilo vykreslení Wildova vztahu k maželce, dětem i milencům, z nichž nikdo netrpěl nedostatkem pozornosti a lásky a zároveň divák neměl dojem, že na něj útočí čtyřprocentní agitka. Díky za tenhle film.

Zombies (2006)

Hloupé, hloupé, hloupé. Největším zklamáním jsou opravdu nepovedení zombíci, za něž se stydí i divák. Vše je navíc opepřeno sérií těch nejhorších hororových klišé - senzitivní děti se přátelí s duchy a sexuchtiví teenageři jsou napadání na hromadných rande. Jediné, co stojí za zmínku, jsou vcelku povedené temné lesy.

Armageddon (1998)

Špička filmů s maximálně cool hrdiny, maximálně cool hláškami a maximálně hroznou hrozbou. Dvěma slovy - americký megafilm se vším dobrým i špatným, co z téhle kategorie plyne.

13. komnata - 13. komnata Martiny Navrátilové (2007) (epizoda)

Nejsem si jistá, zda 13. komnatou Martiny Navrátilové je skutečně její sexuální orientace, nebo zda do téhle pozice byla tvůrci pořadu vmáčknuta. Ten díl mi přišel povrchní. Homosexualita snad není nic, k čemu by se musel na kameru vyjadřovat psycholog nebo gay - aktivista Hromada. Já chtěla pořad o Martině Navrátilové.

13. komnata - 13. komnata Jana Přeučila (2007) (epizoda)

Tenhle díl mě hluboce dojal. Jana Přeučila jsem dlouho, coby umělce, nechápala. Až s přibývajícím věkem jsem dokázala ono věčné gentlemanství ocenit. :-)

13. komnata - 13. komnata Terezy Pergnerové (2006) (epizoda)

Ne moc dobrý díl - jednak nezvládnutá režie, jednak mám trochu problém s hlavní protagonistkou. Tohle "buďme k sobě fakt stoprocentně upřímní" moc nemusím.

13. komnata - 13. komnata Veroniky Žilkové (2008) (epizoda)

Chtěla bych taky tak bravurně zvládat - ba užívat si - chaos. Veroniku Žilkovou obdivuju z ženského hlediska - zejména pak, pokud jde o výchovu tolika dětí. Jinak tenhle konkrétní pořad patří podle mě spíš k tomu horšímu z 13. komnaty.

13. komnata - 13. komnata Radka Gipsyho Bangy (2008) (epizoda)

Když mě strašně rozčiluje způsob mluvy toho mladíka. Jsem pomalá, když se soustředím na sledování prudkých pohybů, špatně se mi poslouchá...