Válka světů (2005)

U mňa to zabodovalo poňatím postáv. Ide o obyčajných ľudí so všetkými možnými chybami. Žiaden heroizmus, žiadna chladnokrvnosť (scéna so zalezením pod stôl, scéna s robením sendvičov). Okrem toho, celým filmom sa tiahlo príjemné napätie z neznáma. Nechýbala ani troška brutálnosti - polievanie. Davové scény boli zvládnuté na výbornú a správanie sa ľudí vo vyhrotenej situácii bolo vykreslené ešte lepšie. Škoda, že záver sa zbehne tak rýchlo a navyše až s dodatočným vysvetlením. Taktiež scéna s granátmi úplne nezapadá do prvotného profilu Raya. Ale, scéna za zatvorenými dverami je úžasná. Rovnako ako aj demolačné scény. V konečnom dôsledku - napínavý, silný príbeh (nie veľmi dobrého) otca, ktorý sa snaží zachrániť svoje deti (pričom sa tak ale sám niekedy správa), pár mimozemšťanov, výbuchov, hra so svetlami, ... Proste, všetko, čo má mať film dostatočne dobrý na zhliadnutie.

Zelená zóna (2010)

Politický thriller, v ktorom sa hľadajú zbrane hromadného ničenia v Iraku. Zápletka, veľmi dobrá. Kamera, nemám čo vyčítať (občasná novinárska kamera bola absolútne super). Akčné scény - geniálne. Ukážka útoku spojeneckých jednotiek na cieľ - bravúrna. Herecké výkony, ktoré lahodia oku. Matt sa ale role Bourna asi už v živote nezbaví. Aj teraz som podvedome čakal, kedy začne riadiť. A keď ho napadol ten trkvas, tak som si bol istý, že ho zrazí na mieste.... Takže som si to pokazil sám vlastným očakávím. (Matt hral ako inak, super..)

Once (2007)

Super. Môj vzťah k hudbe je veľmi zložitý a je ťažké ho opísať. každopádne sa nájdu veci, ktoré sa mi páčia. A tie si vychutnávam pri rôznych príležitostiach. Ale toto...toto bolo úžasné. Ako keby som sa mohol pozerať na hudbu, ktorú počúvam. Čo ako keby. Ja som sa mohol! Príbeh bol jednoduchý, ale o to krajší. Digitálna kamera spravila svoje a dodala tomu ten správny glanc. Nemám tomu čo vyčítať. Ešte aj záver sa mi páčil. A ako bonus beriem, že šlo o češku. To jej "miluji tebe" bolo geniálne....

Na tuhle nemám (2010)

Zbite ma, upáľte ma, zlynčujte ma, mne sa to páčilo. Smial som sa ako šialený. Smial som sa často. Bavil som sa. Svoj účel to u mňa splnilo.

Twilight sága: Zatmění (2010)

Tak a prežil som to. Sám sebe nerozumiem, že prečo sa týmto drístom stále týram. Ale, k filmu. Minimum pozitívnych dojmov - Charlie a Jackson Rathbone (pri výcviku). Miliarda negatívnych vecí. Neuveriteľná chuť zaškrtiť Bellu (skoro som si rozmlátil monitor). Hromada hlúpych rečí a vzdychoc...ach jaj. Finálny boj aj rámcovo ušiel. Tak preto tá 1 *.

Karate Kid (2010)

Niektoré scény by som povytrháva a na niektorých by som možno aj trocha popracoval. Ale Jackie bol super. A mladý Smith tiež. Ľahko sa mu dalo uveriť, že sa aj niečo učí. Najzábavnejšie na všetkom boli tie face-i, ktoré strúhali obaja títo páni. Bavil som sa síce menej, ale určite to nebolo zlé.

Expendables: Postradatelní (2010)

Bolo to akčné, drsné, miestami krvavé. Vtipnosť tomu tiež nechýbala. Len scéna s Arnoldom mi prišla zbytočná. A ako to Sylvestrovi šlo so zbraňou..to bolo niečo super. Aspoň nepripomínal sám seba s obrovským guľometom v nejakom Rambovi. Ani niekoho neporaziteľného z Rockyho. To všetko kvitujem.... Oplatí sa pozrieť, aspoň sa človek zasmeje.

Lovci draků (2008)

Beriem do úvahy, že to vyšlo skôr ako "How to train your dragon?" a preto nebudem až tak kritický. Páčila sa mi hlavná postava a aj to, že mala zmysel pre spravodlivosť. Ale na môj vkus to bolo príliš ukecané a rozvláčne. Záverečný dráčik bol pekný, ale zabiť ho ihlicami.... ach jaj. Aspoňže som pritom nezaspal...

Lovec draků (2007)

Vtiahlo ma to do deja, ani neviem kedy. A teda, aj zaujalo. Amirov otec si u mňa získal rešpekt (a to nielen v scéne na vlečke nákladného auta). Zaujímavé bolo aj pozorovanie poklesu životnej úrovne. A to nielen Amira a jeho otca. Ale aj celého Afganistanu. A priateľstvo, ktoré preukázal Hassan ohodnotiť ani neviem. Prosto, film, čo stojí za to si pozrieť, aj keď vám nič nové a zmysluplné do života neprinesie.

Romeo a Julie (1996)

Musím priznať, že to bolo veľmi netradičné. Počúvať starú angličtinu uprostred veľkomesta. Miesto mečov tasiť zbrane (swordy). Neuveriteľne ma to pobavilo. Chválim nápad a chválim aj spracovanie s hereckými výkonmi.