jenik71

Obyčejný člověk z davu

Skype: jenik.71

<< předchozí 1 2 3 4 8 16 23 30
    • 24.9.2017  15:38

Příběh je v podstatě jednoduchý. Přesto je nevšedním zážitkem sledovat hlavní postavu a tu neuvěřitelnou touhu po přežití a následné pomstě. DiCaprio ukázal, jak kvalitním a všestranným hercem je. Vynikající je také práce s kamerou, zvláště pak úvodní scény v lese a souboj s medvědem. Jen by to nemuselo být tak zdlouhavé, klidně by se dala půlhodinka ubrat. Jinak jde o výborný mrazivý počin.

• 24.9.2017  15:20
    Kruhy (2017)

Kruhy pouze těží z velkého úspěchu prvního dílu. Originalita žádná, jen nastavovaná kaše. Zbytečné pokračování na jedno zhlédnutí.

• 24.9.2017  15:00
    Spása (2014)

Tenhle western mi opravdu sednul. Samotná zápletka není sice nijak originální, přesto má tenhle film co nabídnout. Mikkelsen výborný, Eva Green nepromluví jediné slovo a přesto je dokonalá a záporák je tak přesvědčivý, že bych mu s chutí brokovnicí ustřelil palici. Z filmu je zřetelně cítit atmosféra strachu, nakonec ale přichází opravdová spása. Tenhle western považuji za velice povedený.

• 24.9.2017  14:48

Svým pojetím tohle pokračování už vyčnívá z řady původních dílů. Jde o naprosto nereálnou akční podívanou, která mě ale přesto bavila a na víc než 2 hodiny jsem si užil zběsilých honiček, přestřelek a soubojů. Jenom se u toho nesmí vůbec používat mozek. Úsměvné je také neustálé špičkování Stathama s Johnsonem, takže jsem nakonec dostal to, co jsem tak nějak chtěl - čistou zábavu.

• 24.9.2017  14:36
    Sirotčinec (2007)

Slušně odvedená práce se zvláštní atmosférou a zajímavou pointou. Zároveň jsem tu neobjevil nic výjimečného, i když svoje kouzlo tenhle horor určitě má. Na víc jak tři hvězdy to ale nevidím.

• 23.9.2017  19:08

Od tohoto filmu jsem čekal asi trošku víc. Námět a zpracování není vůbec špatné, jenže tohle dílko ve výsledku spadá do čistě tuctového krimi, kde je finále hodně předvídatelné, takže za mě 60%.

• 23.9.2017  19:00

Když jsem zjistil, že se tohle bude natáčet, chytil jsem se za hlavu a na chvíli jsem ztratil dech, protože klasiku všech westernů považuji za nedotknutelnou. Výsledek mě ale docela potěšil, i když kvalit předlohy nedosahuje. Naštěstí zůstal jen námět, vše ostatní je tak nějak odlišné. Tahle předělávka vůbec není špatná, jen nechápu, proč tam musí být hlavní postavou černoch (nic proti Washingtonovi). A záporák mohl skončit trošku drsnější smrtí.

• 23.9.2017  18:43

Statham mě bavil přibližně stejně jako v minulém díle. Jeho drsňácká kamenná tvář má prostě svoje kouzlo a v akčních filmech mi opravdu sedí. Líbila se mi např. scéna s bazénem na střeše, ta se povedla. Jessica Alba je sice kočka, ale mezi herečky bych jí moc nepočítal. No co, Jason přece nebude mít po boku nějakou ošklivku... Hodnocení dávám stejné jako v případě jedničky.

• 23.9.2017  17:45
    John Wick 2 (2017)

John Wick kosí své nepřátele v úplně stejném duchu jako v prvním díle. Bojové scény a přestřelky jsou na stejné úrovni jako v jedničce a proto dávám i stejné hodnocení.

• 23.9.2017  16:16
    Život (2017)

Pro mě je "Život" celkem příjemné překvapení. Děj se sice rozjíždí pomalu, jenže jak na vesmírné stanici roste buňka v laboratoři, tak ve mně postupně rostlo i napětí a já očekával, jak se nový život bude postupně vyvíjet a jaké problémy posádce přinese... Zajímavé sci-fi, které si ponechalo otevřená vrátka pro případné pokračování.

• 23.9.2017  16:00

Vizuálně moc pěkně natočené, ale nedoporučuji to brát vůbec vážně. Vždyť jde jenom o pověst a proto to berte hlavně jako akční fantasy. Kvůli tisícům útočím potvorám se slavná zeď opravdu nestavěla, i tak uděluji 60%.

• 23.9.2017  15:51

První díl mě bavil rozhodně víc. Tady mi chyběl lepší scénář a celkově to vůbec mohlo dopadnout lépe. Takže průměr a uděluji ***

• 23.9.2017  15:37

Lehce nadprůměrná akční záležitost, hlavně díky povedeným akčním scénám. Drsňák Jason Statham se do role výborně hodí a díky jemu se na tohle akční krimi jistě rády podívají i ženy.

• 23.9.2017  15:27

Duchařská atmosféra filmu sice nechybí, oproti dílu z roku 2014 se ale nejedná o nic mimořádného a ani překvapivého. Standardní horor s několika zajímavými momenty.

• 23.9.2017  13:50
    Příchozí (2016)

Na mimozemšťany se ve filmu vždy rád podívám a tak mě zajímalo i tohle sci-fi. Nejzajímavější je na tom samotný způsob komunikace mezi lidmi a návštěvníky z vesmíru. Kdo tohle vymyslel, tak klobouk dolu. Celkově jde o atraktivní mimozemskou podívanou, která svým pojetím tak trochu ve své kategorii vyčnívá z řady.

• 23.9.2017  13:25
    Inferno (2016)

Jednoznačně nejslabší díl ze série. Zatímco na první díl se rád někdy znovu podívám, tohle mi stačilo jen jednou. Přesto tomu dám 3 hvězdy, i když hodně umírající.

• 23.9.2017  13:06

Musím konstatovat, že jsem čekal horší zábavu. Triky výborné, vizuální stránka moc pěkná a samotný příběh také není špatný. Děj rychle plyne a je pořád na co koukat. Na bezmála 2 hodiny je to solidní oddechová zábava.

• 23.9.2017  12:59
    Pasažéři (2016)

První minuty vypadají hodně zajímavě, jenže postupem času se z toho stává tak nějak běžná kosmická podívaná, i když je to zabalené v pěkném vizuálním stylu a ani technické zpracování nijak neurazí. Bohužel chybí to hlavní - a to je zajímavější příběh nebo zápletka. Co jsem ovšem nepochopil vůbec, je "účast" Andyho Garcii. Objeví se totiž až těsně před závěrečnými titulky a pokud jsem dobře počítal, je v záběru úctyhodných 12 sekund a neřekne jediné slovo !!! Má to ten člověk zapotřebí ?

• 13.3.2017  12:35

Nemo se našel a teď pro změnu sklerotická Dory hledá svoje rodiče. Grafická stránka a animace zůstaly na velmi vysoké úrovni i tentokrát, samotný příběh mě však neoslovil tolik, jako v případě Nema. Bavil mě hlavně chobotničák Hank a jeho schopnost maskování prakticky kdekoliv. Pohodová pohádka pro celou rodinu, i když jedničce se to nevyrovná.

• 13.3.2017  12:26
    Orel Eddie (2016)

Postavit se na stupně vítězů na olympiádě je životním snem každého, kdo ovládá nějaký sport. Eddie skoky na lyžích nezvládal ani průměrně a na vysněnou bednu se nepostavil. A přesto je dodnes známý po celém světě. Schválně - kdo je schopen si vybavit první tři skokany na OH 1988 v Calgary ? Asi nikdo. Všichni si ale ihned vzpomenou na Eddieho Edwardse. Film je právě o jeho touze a odhodlání se olympiády za každou cenu zúčastnit a zanechat dojem, což se mu dokonale povedlo. Na Edwardse se zapomenout nedá, zatímco film o něm mi v hlavě moc dlouho nezůstane.

• 4.3.2017  23:18
    Ben Hur (2016)

Pokud zcela zapomenu na původní klasiku z roku 1959 a nebudu tyto dva filmy porovnávat, pořád mi v případě tohoto remaku zůstává celkem zajímavá podívaná. Docela mě potěšila výprava a také technické zpracování. Rozhodně výsledek nevidím zdaleka tak tragicky jako velká část filmových labužníků. **** už jen kvůli závěrečné závodní scéně, i když na ní film ani zdaleka nestojí.

• 4.3.2017  23:03

Solidně natočené pokračování, což se příliš často nestává. Napětí a celková atmosféra filmu je dostačující a stejně jako v případě prvního dílu jsem se nijak nenudil a znovu jsem se příjemně bál. Chování celé rodiny je sice místy dost nelogické, ale já osobně v hororech logiku nikdy moc nehledám. Nadprůměrně zdařilý horor a já dávám 4 hvězdy.

• 4.3.2017  22:52

Po vizuální stránce je to slušně odvedená práce, bohužel od Tima Burtona jsem očekával přece jen trošku víc. Eva Green je tady výborná, triky a závěrečný souboj taky potěší, jako celek mi to ovšem přišlo dost dětinské. Já to vidím na takových 60%.

• 4.3.2017  22:41

Nenáročná rodinná podívaná, kde je hlavním lákadlem jeden z nejsympatičtějších draků, který se kdy ve filmu objevil. Na jedno zhlédnutí je to pěkné dobrodružství s řadou pěkných a dojemných scén, ale podruhé bych už to asi vidět nemusel.

• 4.3.2017  22:33

Důvodem, proč jsem se na tenhle film díval, byl Jason Statham. Osobně mě v tomto případě nijak zvlášť neoslnil, zároveň ani nezklamal. Většina filmů, kde se vykrádají banky, se zabývá dokonalou přípravou na akci, případně propracovaným způsobem samotného vykradení banky. "Čistá práce" je ale zajímavá v tom, co se děje až po vyloupení střeženého sejfu. V tom je film sice odlišný, ale celkově jde o průměrnou záležitost.

• 4.3.2017  22:12

Tenhle film je pro mě hodně příjemné překvapení. Výborně jsem se bavil v podstatě od začátk do konce. Stoletý stařík mě prostě sednul se vším všudy a jsem rád, že jsem po hodně dlouhé době narazil na kvalitní zahraniční film z neamerické produkce. To se cení a příběh staříka proto právem hodnotím 80%.

• 10.1.2017  14:13

Nádherná dobrodružná podívaná, kterou si vychutná celá rodina bez rozdílu věku. Příběh zná drtivá většina diváků (a čtenářů), takže nikoho nepřekvapí. Rozhodně ale zaujme technické zpracování. Je neuvěřitelné, kam až sahají možnosti současné počítačové grafiky a animace. Klobouk dolů před každým, kdo vytvořil tuhle džungli a všechna ta zvířata. Pro mě parádní oddechovka.

• 10.1.2017  14:03

Tenhle horor mně docela sednul a v podstatě naplnil moje očekávání. Místy jsem se opravdu příjemně bál, což od hororu očekávám. Proto nemám důvod dávat nižší hodnocení.

• 10.1.2017  13:56

U prvního dílu jsem se výborně bavil, tohle pokračování už se tolik nepovedlo. Efekty jsou sice na vysoké úrovni, jenže tomu chybí ta správná atmosféra. Průměrné a vlastně i zbytečné pokračování, které zaujme vlastně jen vizuálně, což je docela málo.

• 10.1.2017  13:49

Nenáročná a jednoduchá akční jednohubka, která mě na jeden a půl hodinky zabavila a zároveň ve mně nezanechala nějaký hlubší dojem. Butler se přesunul z Washingtonu do Londýna, kde také řádí teroristé, ale Bílý dům byl pro mě zajímavější bojiště. Proto dávám 50%.

<< předchozí 1 2 3 4 8 16 23 30