Koralína a svět za tajnými dveřmi (2009)

Po technické a výtvarné stránce není absolutně co vytýkat. Na pohled je to hodně působivé a perfektní vizuální zpracování velmi připomíná "Mrtvou nevěstu" od Tima Burtona. Co je to ale platné, když mě až tolik nezasáhl příběh. Opravdu velká škoda, rád bych dal celkovému dojmu víc než 60%.

Brilantní plán (2007)

Dlouho jsem váhal, zda udělit tomuto filmu 4 hvězdičky. Nakonec dávám 3, ale je to skutečně těsně. Je to určitě zajímavý film, ale až tak promyšlené to zase není. Podobně "dokonalých" loupeží už bylo natočeno několik a i když je tahle přece jen trošku jiná, nějak výrazně z řady nevybočuje. Hodně se mi líbila role kterou ztvárnil M.Caine, D.Moore je spíše průměrná. Především je škoda, že je tu i pár nelogičností. Například kolikrát by se asi musel údržbář s vozíkem otočit, aby celou tu hromadu diamantů z trezoru odvezl ? Plán to je brilantní, film však úplně vybroušený diamant bohužel není.

Milionové Vánoce (2007)

Vánoční nákupy tří sourozenců a jejich otce (P.Swayze) se během chvilky mění v honičku s trojicí lumpů. Ti svou nemotorností přijdou o tašku, která je plná falešných peněz a která se dostane do rukou dětem. Obří nákupní centrum v Edmontonu tak zažívá nefalšovaný předvánoční shon a souboj o falešný milión... Čistě z pohledu dospělého člověka bych dal **, ale jako dítě (kterým je film určen především) by mě tato komedie pravděpodobně bavila víc. Průměr je tedy *** a to je také moje hodnocení.

Čtvery Vánoce (2008)

Já to vidím jako mírně nadprůměrnou komedii. Vánoční atmosféra je tak trochu v pozadí, protože tu jde především o vztah Brada (Vaughn) a Kate (Witherspoon). Zatímco první část je čistě komediální, ke konci se do děje také přimíchává špetka psychologie. To když si hlavní dvojice začíná uvědomovat důležitost jejich soužití. Několikrát jsem se zasmál opravdu povedeným dialogům a scénám. Výborná byla např. ta s instalací satelitní antény u otce Brada. Protože mě to v podstatě bavilo, mé hodnocení je 60%.

Zack a Miri točí porno (2008)

Někoho může název odradit, jiného naopak přilákat. Já jsem si myslel, že to bude spíš pitomost, ale kupodivu je to nápaditá a výborně natočená komedie. Povedené scény a vtipné dialogy mě fakt rozesmály. "Chcete po černochovi, aby pracoval na Černý pátek ? Máte představu, jak rasisticky to zní ?" Dost mě také pobavilo, když se vymýšlel název pornofilmu. Čtyři hvězdy jsou za herce, originalitu a za to, že se tvůrci nezalekli poněkud lechtivého tématu a natočili tuhle zábavu. POZOR !!! V polovině závěrečných titulků ještě film pokračuje ! Takže předčasně neodcházet ...

Poslední dům nalevo (2009)

Nenechte se mýlit - není to horor, ale čistokrevný thriller o boji o holé přežití. Solidně natočené drama, u kterého jsem se nijak nenudil. Příběh, který se může klidně stát, ale nikomu bych to nepřál zažít na vlastní kůži. Napětí od začátku do konce, ale komu vadí poněkud větší míra brutality a násilí, nechť se tomuto filmu raději vyhne. Zaslouženě 70%, protože jsem v tomto žánru viděl už i rozhodně slabší kousky.

Terminator Salvation (2009)

Výborné speciální efekty a akční scény. Co je to však platné, když oproti všem předchozím dílům pokulhává příběh. Čekal jsem výrazně lepší podívanou, ale i tak to ještě docela ujde. Další díl už snad raději nenatáčejte. Obávám se, že by to již byla nastavovaná kaše a navíc bez nějakého převratného nápadu. Ale možná se mýlím.

Růžový panter 2 (2009)

Steve Martin prostě není Peter Sellers - tomu by se totiž nikdo nevyrovnal. Potrhlého nemotoru Clouseaua uměl zahrát jen on (Steve, promiňte). Tento film není ani nějak zvlášť vtipný. Celou dobu poslouchat, jak se Clouseau přeříkává, když např. místo poplatky řekne podpatky, jikra-jiskra, palec-pulec atd., je prostě unavující. Pár humornějších scén ale ve filmu je. Líbila se mi třeba ta s papežem, ale to je zatraceně málo. Takže dvojka panter za 40%.

Smrt on-line (2008)

Nemůžu souhlasit s nikým, kdo tento krimi-thriller hodnotí *** a méně. Co byste ještě chtěli ? Ve svém oboru je to povedený a nadprůměrný film. Slušná dávka napětí a promyšlené způsoby zabíjení nebohých obětí - to je to oč tu běží. A že je pachatel známý již poměrně brzy ? To mi vůbec nevadí. Vždyť jde také o to, proč to vlastně dělá. A zahrané to také není špatně. Úplně špičkový přírůstek do rodiny podobných filmů to není, ale mě se to prostě líbilo a **** tomuhle thrilleru neodepřu.

Apokalypsa (2006)

Policisté říkávají okolo chodícím čumilům: "Pokračujte ! Tady není nic k vidění." A já totéž vzkazuji všem, kdož se na tuhle slátaninu chtějí z nějakého důvodu podívat.