• Thriller

Noční běžec (2015)

Po dlouhé době Liam Neeson hraje v dobrém akčním filmu. Taken I se to nevyrovná, ale je to hodně dobré. Hlavně je jeho postava dosti jiná, než na jaké jsme zvyklí.

Noční jízda (2013)

Na film jsem se podívala kvůli Tomu Hardymu. Je sice dost dobrej, ale ...nemohu sympatizovat s chlapem, který se chová jak kretén-mám li být velmi slušná, a neomlouvá ho ani to, že nad sebou dokáže brečet. Ze všech životních rozhodnutí si vybral ta nejhorší a nejméně zodpovědná a bláhově si namlouvá, že se rozhodl dobře. No ale co mne nejvíc vyděsilo, byla skutečnost, že se největší lití betonu v Evropě dolaďuje necelých deset hodin před započetím. Máte nás, diváky, za imbecily?

Noční zvířata (2016)

Film je bez jakékoli invence. Kdyby aspoň v jedné myšlenkové linii trochu překvapil, ale to ne. Velké ambice a žádné naplnění.

NON-STOP (2014)

Místy sice poněkud přitažené za vlasy, ale Liam Neeson je uvěřitelný a vynahradí slabá místa ve scénáři. navíc je tento letadlový thriller obohacen prvky detektivek Agathy Christie či E.A.Poea, záhada zamčeného pokoje a Deset malých černoušků. Já osobně bych nemusela mít klišé s malou holčičkou.

Nouzový východ (2008)

Psychologická sonda do nitra obyčejného, tuctového manželství Franka a April (Leonardo DiCaprio a Kate Winslet), manželství, v němž se každý z nás musí dříve či později postavit tváří v tvář stereotypu, nudě, jednotvárnosti a ztrátě zamilovanosti. Většina lidí se s tím smíří, protože to koneckonců k životu nedílně patří, někteří hledají pomoc v alkoholu a milencích, některým stačí jen zavřít oči, ztlumit zvuk u svého naslouchátka a uzavřít se do svého vnitřního exilu. Jsou ale lidé křehcí, komplikovaní a zranitelní, jako hrdinka filmu April, a ti na stereotyp zahynou. Shodou okolností jsem si tento týden pouštěla Titanic a v kontextu obou filmů je jasné, proč jen tragické romance jsou úspěšné. Za smrtí není žádná pochybná možnost trpké jednotvárnosti v papučích a tajených nevěr. Čelit zevšednění dokáží jen velmi silní a vyrovnaní jedinci. Pro mne jsou výkony obou hlavních hrdinů stejně skvělé, Leonardo DiCaprio mne dostává svou civilností a rozumnou musculaturou. Poznámka pod časrou: už vím, proč spousta režiséru situuje své filmy o několik desítek let zpět. Aby si všichni mohli v klidu zakouřit, protože tehdy cigarety ještě nevyvolávaly karcinogenní změny plic.

Nová země (1972)

Platí totéž co pro Vystěhovalce. Zajímavý "dokument" o těžké době ale nemožně zastaralé vyjadřovací prostředky. Zajímalo mne, jak se lidé absolutně bez ničeho dokáží dopracovat k vlastním hospodářským zvířatům-a to jsem se nedozvěděla. Taky mne zajímalo, zda Carl-Oscar a Kristina neznali antikoncepční metodu přerušovaného styku, nebo zda ji nemohli aplikovat z náboženských důvodů-a to jsem se také nedozvěděla.

Nový život (2007)

I když smutný příběh, pro mne balzám na duši, protože v poslední době vídám tak málo dobrých filmů. Silný příběh z padesátých let, vynikající herecké výkony, které se neutápí v dobových dekoracích, ale naopak ční jak holé vykřičníky do studeného vzduchu této temné doby. Je to po Zlu mezi námi už druhý film, který poodhaluje poválečnou dobu ve Švédsku, která se zdá být prosycena dozvuky fašismu a je nepochopitelná, temná, a nezmapovaná.

Nuda v Brně (2003)

Nemám, co bych filmu vytkla. Humor, love story a kafíčko s rohypnolem.

Nula od nuly pojde (2006)

Příjemná crazy thriller komedie s příjemnými herci, nic, k čemu by se člověk vracel, ale také nic, za co by se musel stydět, že se na to koukal.

Nymfomanka, část I. (2013)

Hodnotím dílo jako celek. Připomnělo mi to trochu romány Ladislava Klímy, kde se hrdinové potácejí v nereálných kulisách a nereálných situacích a do toho plácají nějaká filosofická moudra. Mně nepřipadal jediný moment uvěřitelný. Lars míchá ženskou sexualitu s mužskou, takže výsledek je zcela nesmyslný blábol postrádající logiku, realitu i přitažlivost. Do toho se mísí jeho obvyklé téma satanisace ženy a navíc vykradl sám sebe ve scéně s chlapečkem. Je jasné, že se snaží (Lars) nějak vypořádat s vlastními erotickými démony, ale myslím, že by mu to šlo mnohem lépe, kdyby film nazíral z mužského úhlu pohledu. Zaplaťpánbu za dva humorné okamžiky, v každém díle jeden. Scéna s Umou Thurman a se dvěma Afričany-každá z nich si zaslouží jeden a půl hvězdy.