• Thriller

Riziko (2000)

Velmi zajímavý film z prostředí brokerů. Zajímalo by mne, nakolik je snímek věrohodný, zda je život burzovního makléře opravdu tak vyhrocený-nadbytek peněz, nedostatek času i přátel, nahromeděný hněv a vztek, zda si opravdu makléři pouštěji ve volném čase Wall Street a učí se její hlášky nazpaměť, a zda jejich práce obnáší ukecávání obyčejných lidí po telefonu ke koupi nesmyslných akcií.

Prokletý ostrov (2010)

Pozor spoiler! Film se dost těžce hodnotí, protože celou dobu má divák pocit, že se Scorsese rozhodl natočit variantu na béčkové horory. Některé scény jsou šílené umělé a některé velmi amatérsky naaranžované, jakoby absence věrohodnosti byla účel. No a ona je účelem. To se divák dozví na konci a začne tušit někdy uprostřed filmu. Ale ten dojem béčkového thrilleru v něm zůstane. Bohužel rozuzlení je sice překvapivé, ale už ne tak originální, člověk nemůže nevzpomenout na Šestý smysl. A poznámka na okraj: vadí mi, když režisér nechá kouřit herce (Leonardo DiCaprio), který to buď neumí, nebo je zarputilý stop-kuřák a zásadně nešlukuje do záběru, nebo když už musí, kouř nevtáhne do plic a hned jej vypustí z pusy, po čemž, jak každý kuřák ví, smrdí pusa jak týden nemytý popelník.

Vítejte v KLDR! (2008)

Jako filmový dokument to moc velkou váhu nemá. Ale jako zážitek ano. Člověk, který v totalitě vyrůstal, si dokáže představit, jaká hrůza se za tím vším skrývá. A je smutné, že někteří turisté se účastnili zájezdu z "nostalgie", jak sami říkají. Připomenout si staré dobré časy. Z toho vážně běhá mráz po zádech.

Slídil (2007)

Neviděla jsem originál, takže mohu být shovívavější k remaku. Dobře zahraná konverzačka s (podle mého názoru) předvídatelným závěrem. Krásná angličtina. Michael Caine je mnohem lepší, než Jude Law a asi jsem totální trouba, ale koho tam hrál Harold Pinter?

Na hraně temnoty (2010)

Čekala jsem klasický thriller, něco jako 96 hodin, protože jsem staromódní a animované, superakční čí upírské vyprávěnky nemusím, ale film mne vyloženě otrávil. Nezáživný a nijak originální děj kdy jedinec bojuje proti politicko-průmyslovému molochu, vyzbrojen jen služební zbraní a svou nenávistí. No hádejte, jak to asi může dopadnout? Jediné pozitivní na filmu bylo- angličtina Raye Winstona a jeho charisma.

Všichni jsou v pohodě (2009)

Pozor-spoiler absolutně bezdějového a bezobsažného filmu. Dozvíte se tu, že film je o ničem a je úplně blbý.Tady ani při nejlepší vůli nemůžu dát tři hvězdy. Film vzdáleně připomíná snímek O Schmidtovi. Děj je zhruba takový: stárnoucí vdovec Frank se rozhodne navštívit své dospělé děti na různých místech Států, aby zjistil, že jsou skoro všichni v pořádku, někteří mají děti, jiní ne, někteří spadli do průšvihu, jiní jsou bohatí, ale všichni, ať už živí či mrtví, mají tátu rádi. Dokonce měli rádi i mámu, dokud byla na živu. Nejhorší, co se Frankovi za celou dobu stane, je, že mu nějaký rošťák rozdupe prášky, patrně na spaní, díky čemuž musí Frank předčasně ukončit svou cestu. Film je nudný, s nulovým dějem, s mizernými hereckými výkovy, vyjma Roberta De NIra, který jakkoli jej mám ráda, tak blbý film neutáhne.

Samotář (2008)

Dala bych takové tři a půl hvězdy. Film byl milý, nenudil, neurazil, Ellen Page v roli nesnesitelné intelektuálky byla vynikající, SJP mi kupodivu nevadila, asi proto, že málo mluvila, a Thomas Haden Church byl zcela okouzlující.

Box (2009)

Vůbec jsem nepochopila, co bylo pointou poněkud nudného, rozvleklého a špatně zahraného příběhu.

Mladí rebelové (2008)

Končí osmdesátá léta v Evropě a začíná cosi revolučního. Revoluční změny se dějí i v životě Jarleho. Vzdor, punková kapela, první dívka, první tráva...a ještě něco zcela nového a nečekaného. Nový žák, tak zcela jiný, než je Jarleho svět, ale ta jinost je při tom tak lákavá a svůdná. Sotva Jarle navázal svůj první milostný vztah s Kristinou, už aby pochyboval o své sexuální orientaci. Ale všechny otázky se jednou zodpoví a po krásné době sedmnácti let zbyde jen sladkobolná vzpomínka.

Pouta (2009)

Dávám čtyři hvězdičky i když mám k filmu značné výhrady. Scénaři by svědčilo zeštíhlení a děj by mohl být trochu dynamičtější. Jako portrét doby by to u mne příliš neobstálo, ale jako portrét jedince jsou Pouta vynikající. Postava Antonína je napsaná i zahraná výborně. Nejlepší, nebo možná nejhorší na ní je, že (kromě Kláry) jako jediná působí aspoň trochu pozitivně. Protože jakkoli je Antonín morálně odporný, je jako jediný schopen činu. Všechny ostatní postavy jsou k uzoufání slabošské a neschopné jakékoli akce. Takže i přes ty výhrady u mne český film opět zabodoval.