DeadHeads (2011)

DeadHeads je priemerná komédia s prvkami zombie hororu. Problémom tu je, že z komických prvkov som si 2 hodiny po dosledovaní pamätal jediný (scénu "kým dojde benzín") a z tých hororových to tiež nie je o moc lepšie. Ako celok to u mňa vytiahol k ľahko nadpriemernému hodnoteniu (55%) jedine "tichý" spoločník, ktorého si ústredná dvojica prizvala na cestu.

Pee Mak (2013)

Hneď na začiatok musím priznať mierne sklamanie. Banjong Pisanthanakun-a som po jeho hororovo-komediálnych zárezoch vo Phobia (poviedka: "In the middle") a Phobia 2 (poviedka: "In the end") pozorne sledoval. Jeho celovečerný v podobnom duchu ladený snímok nedosahuje kvalitu spomínaných krátkych príbehov, avšak rozhodne sa mu nedá uprieť originalita. Dokrútky na záver počas titulkov potešili. Za zbytočné naťahovanie stopáže v závere a na kolotoči dávam s odretými ušami 3*.

Me and My Mates vs. The Zombie Apocalypse (2015)

Celý film je šesť ľudí zatvorených v jednom baráku, kde sú obkľúčení zombíkmi a snažia sa tu hláškovať. Začalo to celkom sľubne, sem-tam sa nad niektorou z množstva hlášok dalo aj pousmiať, sem-tam aj nejaké gore tu je, ale nakoľko film takmer nemá príbeh, je tých 90 minút priveľa a ako bonus - finále je čistý odpad... Sám sebe sa čudujem, že som to dopozeral do konca.

Slečna bestie (2020)

Kričí z toho "som kopírka a mix rôznych filmov" na 100 honov ďaleko. Jedine, tých pár prítomných vrážd a hlavní predstavitelia, ktorí hrali dosť dobre, to tak-tak vyťahujú aspoň na priemer. Tunajším hodnotením som prekvapený - neoriginálny, na kolene zlepený teen slasher pošlime do nadpriemeru.. a keď už náhodou vznikne v týchto vodách nejaký ten neopozeraný krvavý budíček, tak ten utopme v odpadoch.

Snatchers (2019)

Príjemný mix komédie a sci-fi - hororu, ktorý cieli na tínedžerov. Snímok oplýva nejakým tým gore a prítomné potvorky sú dostatočne pekné (nepôsobia síce moc strašidelne, ale ani úplne smiešne, a to je fajn - sú také roztomilé). Mladé hlavné hrdinky sú sympatické a dej má slušný spád, čím sa nenecháva veľa priestoru na nudu. Film síce príliš netlačí na komediálnu stránku, ale to nie je úplne na škodu, pretože aj bez vyvolávania hurónskeho smiechu zanecháva pozitívnu náladu. Odo mňa silné 4*.

Strašidelné příběhy (1995) (seriál)

Chiller pozostáva z piatich na seba nenadväzujúcich dielov / príbehov. Ide o produkciu Yorkshire Television, takže...gore nečakajte, krvi je málo, úmrtia sú neraz mimo záber kamery a skôr sa hrá na atmosféru (tá našťastie je občas prítomná). Prophecy (r. Lawrence Gordon Clark) - Jednej noci si Francesca (Sophie Ward) s partiou kamarátov spravia seansu, pod ich bistrom. O pár rokov neskôr spoznáva sympatického vdovca a jeho syna. Krátko po ich zoznámení, však začínajú zvyšní členovia z dávnej seansy za podivných okolností zomierať... 3/5. Toby (r. Bob Mahoney) - Mladá žena (Serena Gordon) po autohavárii príde o dieťa. S manželom (Martin Clunes) sa po tejto udalosti presťahujú a chcú si dať život a veci opäť do poriadku. Niečo im však túto zmenu stále nechce dopriať... 3/5. Mirror Man (r. Lawrence Gordon Clark) - Sociálna pracovníčka sa vyberie do schátralého kostola, v ktorom sa usídlil muž bez domova Gary Kingston (John Simm). Cestou domov však táto pracovníčka náhle zomiera a prípad preberá jej kolegyňa Anna (Phyllis Logan). Tá si už na prvom stretnutí získa Garyho sympatie, avšak Michaelovi (výplodu Garyho narušenej mysle) sa Anna vôbec nepáči... 2/5. The Man Who Didn't Believe in Ghosts (r. Rob Walker) - Spisovateľ Richard Cramer (Peter Egan) je známy tým, že je zarytým popieračom existencie duchov. Preto neváha a nasťahuje sa aj s manželkou (Mel Martin) a synom (Tobias Saunders) do nového honosného domu na vidieku v Yorkshire, o ktorom sa hovorí, že v ňom straší. Podozrivé udalosti na seba nenechajú dlho čakať... 4/5. Number Six (r. Rob Walker) - Detektív Jack Tayler (Kevin McNally) sa snaží dopadnúť vraha, ktorý má na konte už 5 obetí a vraždí vždy počas splnu... 2/5.